DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

2017 Bahçe Çardak Modelleri ve Fikirleri

7 ay önce
15 kez görüntülendi

2017 Bahçe Çardak Modelleri ve Fikirleri

Evinizin bahçesi var ise ya da bahçeli bir sitede oturuyorsanız şanslı bir durumda olduğunuzu hatırlatmak isteriz. Her ne kadar uzun ve sıcak yaz günlerinde bahçenin keyfi yaşansa da diğer zamanlarda bahçenin keyfini doyasıya çıkartabilirsiniz. Tabi bahçenizde bir de güzel çardak varsa değmeyin keyfinize.

Bir bahçenin güzelliğine güzellik katan, aynı zamanda görsel bir estetik katan unsurlar arasında çardaklar yer alır. Sizlerde bu yaz bahçenize farklı bir güzellik katmak, bahçeniz için yeni bir çardak kurmayı düşünüyorsanız bazı noktaları göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Şimdi bir taraftan yeni sezon bahçe çardak modellerini inceleyelim. Bir taraftan da bahçe çardak yapımı için neler dikkat etmemiz gerektiğini hatırlayalım.

Kafes Şeklinde Çardak

Çardak modelleri arasında en çok tercih edilen modeller arasında kafes şeklindeki çardaklar yer almaktadır. Bahçenizde kafes şeklinde çardak yapmayı düşünüyorsanız, kirişlerden, ahşap direklerden ve ahşap kafeslerden yararlanabilirsiniz. İstediğinizin doğrultusunda çardağın üstünü ve ya yanlarını kafes şekilde kapatabilirsiniz.

Eğer yapacağınız bu çardağın hem uzun süre kullanmak hem de görsel bir estetiğe sahip olmasını istiyorsanız da kafeslerde kızılağaç kullanmanızı öneririz.

Sütunlu Çardaklar

Küçük bir alanda bir çardak kurmayı düşünüyorsanız sütunlardan yararlanmanızı tavsiye ederiz. Sütunlu çardak yapmak için 4 tane ahşap kaplamalı PVC işinizi kolaylaştıracaktır. Bu dört sütunun üstünü dilerseniz çit kullanarak dilerseniz de ahşap kirişler kullanarak kapatabilirsiniz. Sütunların üstünü basit bir şekilde kapatmak isterseniz de branda dan yararlanabilirsiniz.

Japon Tarzı Çardak

Evinizin bahçesinin dizaynında farklı bir ambiyans oluşturmak istiyorsanız tercihinizi Japon tarzı çardaktan yana yapabilirsiniz. Bu farklı ambiyansı oluşturmak için sedir ağacı ya da kızılağacından yapılmış sütunlardan yararlanabilirsiniz.Seçtiğiniz sütunları kırmızıya boyayarak ya da vernikleme yöntemi kullanarak bu ambiyansı daha iyi yansıtabilirsiniz.

Kemerli Çardak

Hem bahçede çardağı odak noktası yapmak hem de modern bir ambiyans oluşturmak için kemerli çardak yapabilirsiniz.Çardağın üzerini kapatmak için kemerli bir yapı kullanarak bahçenizde modern bir ambiyans oluşturabilirsiniz.

Bambu Çardak

Doğal ve sıcak bir ambiyans oluşturmak için bambudan yararlanabilirsiniz. Bambuları birbirine bağlayarak çardak şekli verebilirsiniz.

 

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık