DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

2017 Yatak Odası Perde Fikirleri

8 ay önce
9 kez görüntülendi

2017 Yatak Odası Perde Fikirleri

Yatak odası için perde seçerken nelere dikkat edilmesi gerekir ?

Yatak odası için seçeceğimiz perdenin rengi ve deseni nasıl olmalıdır ?

Tül perde mi yoksa stor perde mi daha uygun olur ?

Perdelerde yeni trend nelerdir ?

Yatak odanızın perdelerini yenilemeden önce yatak odası perde önerilerimize göz atmanızı öneririz.

Yeni sezon yatak odası perde modelleri arasından seçim yaparken öncelikle bazı kriterleri göz önünde bulundurmak gerek. Odanın ambiyansını değiştiren ayrıntılar arasında yer alan perdeyi seçerken öncelikle odanın konseptine uygun olmalı. Her ne kadar perdeler dışarıdan içerisin görülmesini engelleyen bir unsur olsa da aynı zamanda iç mekanına güzellik katan bir unsurdur.

Yeni bir güne sizi pozitif ve enerji dolu başlamanıza yardımcı olacak aynı zamanda günün sonunda sizi rahatlatıp dinlendirecek ve odanızı güzelleştirecek bir perde seçmelisiniz.

Mavi Yatak Odası Tasarımları ve Perde Modelleri

İster tül ve fon perde olsun, ister stor perde olsun modeller arasından seçim yaparken şunu göz önünde bulundurmanızı öneririz. Seçeceğiniz model kesinlikle odanızı karanlık ve sıkıcı göstermemeli. Göz önünde bulundurulması gereken ayrıntı ise seçeceğiniz perdenin öncelikle kolay temizlenebilir olması gerekir. Ayrıca sağlık ve hijyen açısından toz toplamayan perde tasarımların arasından seçim yapılmalıdır.

Renk seçiminde neye dikkat etmeliyiz ? Öncelikle yatak odasında hangi unsuru ön plana çıkarmak istiyoruz,ona karar vermeliyiz.Örneğin; yatak odası mobilyalarını ön plana çıkarmak istiyorsanız seçeceğiniz perde rengi duvar rengi ile uyum içinde olacak renk tonları arasında seçim yapabilirsiniz.

Odanızda görsel bir bütünlük aynı zamanda zarif, şık ve göz estetiğine hitap eden bir dizayn oluşturmak için perde rengi seçimi yaparken iki unsuru göz önünde bulundurabilirsiniz.Birinci unsur yatak odası mobilyasının rengi, ikinci unsur ise yatak başlığı ile ahenk içinde olacak bir renk seçilmeli.

Ortamı biraz daha göz alıcı bir güzelliğe kavuşturmak isterseniz de yatak odanızın konseptini göz önünde bulundurarak perde ile kontrast oluşturabilirsiniz.

Güneşin ilk ışıklarını ve gün boyu gün ışığından yararlanmak için krem ve beyaz gibi açık renkte olan perdeler arasından seçim yapabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık