DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

5 Adımda Antre Dekorasyonu

1 yıl önce
13 kez görüntülendi

5 Adımda Antre Dekorasyonu

Evimizde ölü alan olarak tabir ettiğimiz yerler arasında antreler diğer bir deyişle koridorlar yer alır. Bir zamanlar bu alanların dizaynına pek önem verilmezdi. Şimdilerde ise bu alanlara bakış açısının değiştiğini antrelerin dizaynına daha çok önem verildiğini görmekteyiz.

Biraz sıradışı, biraz hareketli, birazda rengarenk aynı zamanda kullanışlı bir antre dekorasyonu oluşturmak için neler yapabiliriz. 5 adımda antre dekorasyonunuzu yenilemeye hazır mısınız ?

1. Canlı ve Parlak Renkler

antre-duvar-dekorasyon-ornekleri

Duvarlarınızı harekete geçirecek aynı zamanda alana enerji katacak olan kontrast renkleri tercih etmelisiniz. Bu renkleri tercih ederek antrelerinizi canlandırabilir ve aynı zamanda daha modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Duvarlar için diğer bir alternatif ise duvar kağıtlarıdır. Duvar kağıdı seçerken de mümkün oldukça rengarenk ve canlı renklerin ve desenlerin sahip olduğu duvar kağıdı çeşitleri arasında seçim yapmanızı öneririz.

2. Aydınlatma

antre-ve-koridorlar-icin-aydinlatma-fikirleri

Antreler genelde güneş ışığını almayan karanlık noktalara arasında yer alır. Bu yüzden buranın aydınlatması oldukça önemlidir. Eğer mümkünse bu alanda doğal ışıktan yararlanabilirsiniz. Yine bu alanlar genelde dar ya da küçük olduğundan aydınlatmayı iyi ayarlamak gerekir. Bu alanda duvar apliklerinden yararlanabilirsiniz.

3.  Zemin

antre-dekorasyon-ornekleri-2016-degisik-dekorasyon-fikirleri

Daha modern ve daha iç açısı bir dekorasyon için desenli zemin döşemelerinden yararlanabilirsiniz. Zemininize uygulayacağınız deseni seçerken de şu ayrıntıyı göz önünde bulundurmayı unutmayın. Antrenizin alanı göz önünde bulundurarak seçim yaparak daha görsel estetiğe hitap eden bir güzellik yakalayabilirsiniz.

4. Rahat ve Kullanışlı Mobilyalar

ic-dekorasyon-ornekleri-2017-en-guzel-antre-dekorasyonlari

Bu alanda genelde tercih edilen mobilyalar arasında vestiyerler,dresuarlar ve ayakkabılıklar yer alır. Bunların dışında başka bir mobilya tercih edilmez. Aslında edilmezdi desek daha doğru olur. Şimdilerde bu alanlarda şık görünümlere sahip aynı zamanda oldukça kullanışlı ve rahat mobilyalarda tercih ediliyor. Mesela bu alanın dizaynına uygun renk uyumunu oluşturacak şık bir puf tercih edebilirsiniz. Ya da geniş bir antreniz var ise iki berjerde tercih edebilirsiniz.

5. Aksesuar ve Çiçekler

en-guzel-ev-giris-dekorasyon-gorselleri

Küçük ve etkili dokunuşlarla bu alanlara biraz daha canlılık görsellik katmak gerek. Bunun içinde değişik obje ve aksesuarlardan yararlanabilirsiniz. Ortama güzel koku yayması açısından da çiçeklerden yararlanabilirsiniz.

ANTRE DEKORASYON FİKİRLERİ VE GÖRSELLERİ

5 Adımda Antre Dekorasyonu Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık