DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

5 Adımda Salonunuzun Dekorasyonunu Yenileyin!

1 yıl önce
9 kez görüntülendi

5 Adımda Salonunuzun Dekorasyonunu Yenileyin!

Genelde salonları dizayn ederken mümkün oldukça elegan bir görünümde olmasına özen gösteririz. Bunun yanı sıra modern çizgin hakim olduğu bir konsept uygulamasıyla da odanın görselliği daha estetik bir hale getirmek isteriz. Mekanımızda böyle bir ambiyans oluşturmak için bir takım noktaları göz önünde bulundurmamız gerektiğini de biliriz.

Şimdi sizlere salonlarınızın ambiyansını değiştirecek önce sizlerin göz estetiğine hitap edip sizleri mutlu edecek aynı zamanda size gelen misafirlerin bayılacağı bir salon elde etmenize yardımcı olacak birkaç öneride bulunmak istiyoruz.

Öncelikle odanızın fiziksel özelliğini göz önünde bulundurarak mobilya seçimlerimizi yapıyoruz. Diyelim ki küçük bir odamız var ise mümkün oldukça  minimalist özellikle sahip mobilyalar tercih etmenizi öneririz. Hem görünüş açısından oldukça şık, hem de yerden tasarruf etmek açısından da oldukça ideal bir seçim olduğunu söyleyebiliriz.

şahane L köşe koltuk takımı örnekleri

Mesela koltuk takımı olarak L köşe takımını tercih edebilirsiniz. Özellikle deri kumaştan dizayn edilmiş bir köşe takımı mekanı oldukça zengin bir görünüme kavuşturacaktır.

Köşe takımınıza eşlik edecek hem dekoratif bir görünüme sahip hem de fonksiyonel özellikleri sayesinde kullanım açısından kolaylık sağlayacak olan özellikle son dönemlerde çok tercih edilen akıllı sehpalar arasından seçiminiz yaparak orta sehpanızı da seçmiş olursunuz.

salon dekorasyon fikirleri

Televizyon keyfinizi bu alanda yaşamak isterseniz de tv ünitesi yerine tv arkası duvar panellerini düşünebilirsiniz. Hem duvarlarınızın görselliğini arttırmış olursunuz. Hem de plazma göz estetiğine daha farklı bir şekilde hitap etmiş olur. Bunun yanı sıra güzel bir tablo ya da ayna asarak da duvarlarınızı harekete geçirebilirsiniz.

Eğer odanız geniş ise odanızın ruhuna hitap eden birkaç obje ve dekoratif ürün yerleştirebilirsiniz. Tercih edeceğiniz bu dekoratif ürünler, renk açından da mekana yeni bir canlılık katacaktır.

Bunların yanı sıra önemli noktalardan biri de aydınlatmadır. İyi bir aydınlatma seçimi yapmak için göz önünde bulundurmanız gereken noktalardan biri odanın ışık alma açısıdır. Eğer odanız yeteri kadar ışık alıyorsa hemen hemen tüm aydınlatma araçları arasında rahatlıkla seçim yapabilirsiniz. Bu konuda dilerseniz tercihinizi avizelerden ya da sarkıt lambalardan yana yapabilirsiniz.

5 ADIMDA SALON DEKORASYONU

 

 

 

5 Adımda Salonunuzun Dekorasyonunu Yenileyin! Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık