DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Açık Mutfak Salon Modelleri 2017

8 ay önce
17 kez görüntülendi

Açık Mutfak Salon Modelleri 2017

Şimdilerde mutfak dizaynında açık mutfak dizaynların oldukça popüler olduğunu görmekteyiz. Amerikan mutfağı olarak da bilenen mutfak ve salonun bir arada olduğu daireler gün geçtikçe daha yaygın bir hal almaya başladığını söyleyebiliriz.

Açık mutfak salon modellerine şöyle bir baktığımızda artı ve eksilerinin olduğunu görmekteyiz. Mutfağın ayrı bir kapısı olmadığından dolayı kimi durumlarda mutfak alanındaki karışıklık herkes tarafından görünmektedir.

Olaya diğer açıdan baktığımızda bitişik salon mutfak dekorasyonlarında daha samimi ve sıcak bir ortam olduğunu söyleyebiliriz.

Şimdi gelin ikisi bir arada olan bu alanları daha kullanışlı aynı zamanda daha şık bir duruma getirmek için nelere yapabileceğimize bir bakalım.

Küçük Bir Ayrıntıyla Salonun ve Mutfağın Sınırlarını Belirleyebilirsiniz.

Şimdilerde büyük odaları iki ayırmak için değişik uygulamaları yapıldığını görmekteyiz. Kimi zaman boncuklu ip kullanarak kimi zaman oda bölücü kullanarak büyük alanlar iki alan haline dönüşebiliyor. Sizde bitişik olan bu alanlarınızın sınırlarını belirlemek için şeffaf seperatörlerden yararlanabilirsiniz.

İki Alanı Birlikte Dizayn Edin

Mutfak ve salonların dizaynında görsel bir bütünlük elde etmek isterseniz iki alanı birlikte aynı şekilde dizayn edebilirsiniz. Mesela renk bütünlüğü oluşturmak için mutfak dolapları için seçtiğiniz rengi ele alalım. Bu rengi salonlarınıza yansıtmak için oturma grubunuzun kumaşını bu renkte seçebilirsiniz.

Görsel Bir Bütünlük Oluşturarak Farklı Mekanları Birleştirebilirsiniz.

Diyelim ki mutfak ve salonunuz bir arada değil. Aynı zamanda ikisinin arasında bir de hol bulunuyor. Küçük bir dokunuş yaparak bu alanları açık bir mutfak görünüme çevirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken taşıyıcı olmayan duvarları yıkmaktır. Bu şekilde üç farklı alanı mekanlarının dizaynı bozmadan birleştirmiş olursunuz.

Küçük Detaylarla Şıklık Katın

Mutfaklarınız için seçeceğiniz bazı malzemeleri seçerken göz estetiğine hitap edecek aynı zamanda ortamda bir şıklık yansıtmasına özen gösterin. Mesela mutfağınız için seçeceğiniz şık bir batarya bile bu şıklığı yansıtmanıza yardımcı olacaktır.

Hem ortama görsel bir estetik katmak hem de bu alanda farkınızı öne çıkarmak için sıra dışı seçimler yapabilirsiniz.

Şimdi sizlere ilham verecek olan son derece rahat ve kullanışlı açık mutfak görselleriyle baş başa bırakıyoruz.

 AÇIK MUTFAK SALON MODELLERİ

Aramalar:

  • mutfak salon ayirma meteryalleri
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık