Bahçe Dekorasyonunda Farkı Yaratın

Bahçeli bir ev hemen hemen herkesin hayalidir. Eğer bir bahçeniz var ise dekoraktif bahçe ürünleri ile bahçenize ayrı bir hava katarak bahçenizi çok daha huzurlu bir mekana dönüştürmek sizin elinizde. Kendi tarzınızı yansıtarak oluşturacağınız bahçe tasarımınız ile farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

bahçe çeşitleri
Bahçe Çeşitleri

Bahçe Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Bahçe dekorasyonunuza başlamadan önce ilk olarak kullanım alanlarınızı ayırmanız ve belirlemeniz gerekmektedir. Bahçenizin kullanım alanlarını dekoraktif bahçe malzemeleri kullanarak kendi tarzınıza göre farklı şekillerde dizayn edebilirsiniz. Çeşitli modellerde tasarlanan bahçe masaları, salıncak, hamak, renkli saksılar, mumlar, heykeller, büyük minderler ve bunlara benzer pek çok aksesuar yardımı ile bahçe dekorasyonunuzu tasarlayabilirsiniz.

bahçe dekorasyon fikirleri
Bahçe Dekorasyon Fikirleri

Kullanım alanı için ayrılmakta olan bölümü çeşitli dekoraktif ürünler ile süsleyebileceğiniz gibi toprak olarak ayırdığınız bölümlere ise farklı renklerde çiçekler, ağaçlar ya da sebzeler dikerek bahçenizin görünümünü güzelleştirebilirsiniz. Bahçe sürekli olarak ilgi ve bakım istemektedir.

Bahçenize oyun alanı, yürüyüş yolu, süs havuzu ve spor alanı gibi pek çok dekorasyon yapabilirsiniz.

bahçe dekorasyonu
Bahçe Dekorasyonu

Bahçe Dekorasyonu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bahçe dekorasyonuna başlamadan önce bahçenizi nasıl kullanmak istediğinize karar vermeniz gerekir. Bahçe dekorasyonunuzu yaparken bir mimardan yardım alabilir ya da tasarımlarınızı kendiniz belirleyebilirsiniz. Bahçenizin dışardan görünmesini istemiyorsanız bahçenin duvar kısımlarına uzun çiçekler dikerek hem dışardan görünümü engelleyebilir hem de güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Çiçekleri mevsimine göre ekmeniz büyük önem taşımaktadır.

taş zemin bahçe dekorasyonu
Taş Zemin Bahçe Dekorasyonu

 

Aramalar:

  • ahşap dekorasyon fikirleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*