DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Bahçe Tasarımınızı Kendiniz Yapabilirsiniz

11 ay önce
15 kez görüntülendi

Bahçe Tasarımınızı Kendiniz Yapabilirsiniz

Küçük bütçeleri ile bahçe dizaynınızı yenileyebilirsiniz. Bunun için elinizde bulunan uzun süredir kullanmadığınız eşyaları, aletleri elden geçirmek olacaktır. Mesela evde uzun süredir kullanmadığınız bir masayı biraz elden geçirip yeni bir görünüme kavuşturup bahçenizin dizaynına kazandırabilirsiniz.

Bahçenizi güzelleştirmek için kendinizin yapabileceği birkaç fikir sizlerle paylaşalım.

Bahçeler İçin Kendin Yap Fikirleri

  • Aydınlatma

Atmayı düşündüğünüz eski bir avize varsa bunu güzel bir şekilde değerlendirerek bahçenizin aydınlatması için kullanabilirsiniz. Atmayı düşündüğünüz avizenin ampullerini güneş enerjisi ile çalışan ampuller ile değiştirin. Bahçenizi tam aydınlatacak olan ağaca avizeyi yerleştirin. Bu sayede hem bahçeyi yeni bir görünüme kavuşturmuş olursunuz, hem de elektrikten tasarruf etmiş olursunuz.

  • Salıncak

Evde çocuk varsa mutlaka bahçenin bir köşesinde çocuklar için bir salıncak olması gerek. Peki kendi salıncağınızı kendiniz yapmaya ne dersiniz ? Bunun için yapmanız gereken eski bir sandalyeyi sağlam bir iple bağlayıp bir dala sabitlemektir. En az çocuklar kadar büyüklerde bu salıncağı kullanacaklardır.

  • Su Yatağı

Bahçenizin dizaynında bir değişiklik yapıp havuzun yanı sıra bir su yatağı oluşturmaya ne dersiniz ? Bunun için kalın bir malzemeden yapılmış naylon poşeti güçlendirerek izolasyon bantı ile çevresini iyice yapıştırın. Oluşturduğunuz bu su yatağın bir noktasına su hortumu girişi oluşturmayı da unutmayın.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık