DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Balkon İçin Çiçek Önerileri

7 ay önce
7 kez görüntülendi

Balkon İçin Çiçek Önerileri

Balkonunuzu bir yandan güzelleştirecek bir yandan da renklendirecek olan saksı çiçekleri arasından seçim yaparken bazı noktalara dikkat etmekte fayda var. Öncelikle seçeceğiniz çiçek her mevsimin şartına uygun olabilmeli, aynı zamanda bakımı kolay olmalı. Bunların yanı sıra seçeceğiniz çiçeğin ya da çiçeklerin bakımı hakkında geniş bir bilgiye sahip olmakta da fayda var.

Balkon Çiçekleri Nelerdir ?

Balkonda yetiştirebileceğiniz çiçek çeşitleri ve bakımları hakkında kısa bilgileri sizlerle paylaşalım.

Begonya 

Balkonda yetiştirebilecek ideal çiçekler arasında en çok Begonya Çiçeğine tercih edildiğini söyleyebiliriz. Begonya beyaz, turuncu, kırmızı, pembe ve altın rengi arasından seçim yapıp bahçenizi görsel bir şölene çevirebilirsiniz.

Begonya Çiçeğinin Bakımı : Gölge yeri sever. Nem ve gübrelenmiş toprak ister.

Petunya

Çok hızlı yetişen, gece boyu etrafa yumuşak kokusunu salan Petunya Çiçeği eflatun, kırmızı, mor, beyaz ve pembe renk seçenekleri ile ortamı farklı bir görünüme kavuşturur.

Petunya Çiçeğinin Bakımı : Bu çiçeği askı ve uzun saksılarda kolaylıkla yetiştirebilirsiniz. Güneşi severler. Aynı zamanda toprağı gübreli olmalıdır ve aşırı sulamadan kaçınmalısınız.

Sardunya

Balkonda yetiştirilebilecek en ideal çiçeklerden biri Sardunya’dır. Hem etrafa renkleri ile canlılık katacak, hem güzel kokusunu etrafa saracak hem de yetiştirmesi kolay bir çiçek arayışı içindeyseniz tercihinizi Sardunya’dan yana yapabilirsiniz.

Sardunya Çiçeğinin Bakımı : Çok fazla güneş ister, aynı zamanda suyu sever.

Hercai Menekşe 

Evlerin vazgeçilmezi menekşeler. Özellikle Hercai Menekşesi. Kendine has duruşuyla, kadifemsi yaprakları, etrafa yaydığı güzel kokusuyla hem iç mekanda hem de dış mekanlarda rahatlıkla yetiştirilebilir.

Hercai Menekşe Bakımı : Hercai Menekşe genelde doğal, hafif asitli ya da humuslu toprağı severler. Pencere önü saksılarda ya da büyük saksıların içinde kolaylıkla yetiştirebilirsiniz. Dilerseniz bahçenizin peyzajında da menekşe çeşitlerine yer verebilirsiniz.

Lobelya

Bakımı kolay çiçekler arasında Lobelya yer almaktadır. Mavi kalın çiçekleri ile bulunduğu ortamı farklı bir güzelliğe kavuşturan Lobelya’nın aynı zamanda beyaz ve pembe renkleri de bulunmaktadır.

Lobelya Çiçeğinin Bakımı : Güneşi sever. Lobelya çiçek açtıktan sonra, daha fazla çiçek açmasını isterseniz 6 – 8 santimetreye kadar budanması yeterli olacaktır.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık