DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Banyo İçin Dolap Önerileri ve Örnekleri

1 yıl önce
7 kez görüntülendi

Banyo İçin Dolap Önerileri ve Örnekleri

Bugünlerde banyolarınızda yeni bir ambiyans oluşturmayı düşünüyorsanız, işe dolaplardan başlamanızı tavsiye ederiz. ”Neden ?” diye biran düşünebilirsiniz. Hemen nedenlerini açıklamaya başlayım.

modern banyo dolapları

Şimdi şöyle bir düşünün. Banyonuza girdiğinizde ilk gözünüze hitap eden unsurun ne olduğuna hiç dikkat ettiniz mi ? Mekanın görselliğini arttıran ve konseptinin ruhunu yansıtan unsur olarak dolaplar göze çarpar. Görsel estetiği ile dikkatleri üzerinde topladığı kadar işlevsel yönüyle de oldukça işimize yarar.

banyo dolabı örnekleri

Mekanın ambiyansını değiştirecek olan banyo mobilyalarını seçerken bazı noktalara da dikkat etmemiz gerekir. Genelde seçim yaparken görselliğine aldanabiliyoruz. Her ne kadar görsellik ilk planda gibi görünse de aynı zamanda kalitesine ve işlevselliğine de bakmamız gerekir. Bu özelliklerin yanı sıra banyonun fiziksel özelliğini ve genel konseptini göz önünde bulundurarak seçim yapılmalıdır.

küçük banyolar için dolap fikirleri

Küçük bir mekan için böyle bir model düşünülebilir. Hem modern bir görünüm elde etmiş oluruz. Hem de mekandan tasarruf ederek daha geniş görünmesine yardımcı oluruz.

yeni trend banyo dolapları

Geniş mekanlarda ise biraz da görselliği ön planda tutmak için lavabolu dolaplar tercih edilebilir. Lavabolu dolabı orta kalacak şekilde her iki yanına duvar monte edebileceğiniz dolapları da tercih edebilirsiniz. Bu sayede kişisel bakım ürünleriniz için aynı zamanda havlu ve bornozlarınız içinde yeni depolama alanları elde etmiş olursunuz.

Deterjanlar, sabun ve şampuanlarınızı belli bir hizada bırakabileceğiniz aradığınızda kolaylıkla ulaşabileceğiniz alanlarda elde etmiş olursunuz.

Çamaşır makineleri genelde göz estetiğini bozan unsurlar arasına mekanda yer alır. Bu unsuru ortan kaldırmak hem de görselliği daha estetik bir hale getirmek için akıllı depolama sisteminden yararlanarak çamaşır makinenizi buraya yerleştirebilirsiniz. Aynı zamanda kişisel bakım aletlerinizde bu alanlarda gizleyebilirsiniz.

Bunları işin işlevsel yanlarıydı. Biraz da görsel yanlarına kısaca değinelim. Mesela renk seçimi. Biliyorsunuz dekorasyonda renk seçimlerinin önemi büyüktür. Renk seçiminde de yine göz önünde bulduracağımız unsurlar arasında banyonun fiziksel özelliği ve ışığa dikkat etmek gerek.

Bu arada bir öneride daha bulunalım. Eğer makyajınızı burada yapmayı tercih ediyorsanız led şeritli aydınlatma özelliklere sahip aynalı dolapları tercih etmenizi öneririz. Hem işiniz kolaylaşır, hem de farklı bir aydınlatma elde etmiş olursunuz.

BANYO İÇİN DOLAP ÖNERİLERİ VE ÖRNEKLERİ

 

Banyo İçin Dolap Önerileri ve Örnekleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık