DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Banyo İçin Seramik Seçimi Nasıl Olmalı ?

1 yıl önce
8 kez görüntülendi

Banyo İçin Seramik Seçimi Nasıl Olmalı ?

Son dönemlerde evlerimizde en çok değişikliğe gittiğimiz alanların başında banyolar geliyor. Bazen küçük dokunuşlarla ambiyansı değiştirme yoluna gidiyoruz. Bazen de büyük bir değişim yaparak görünümünü daha da estetik bir hale getiriyoruz. Şöyle bir baktığımızda bu alanda en büyük etkinin seçmiş olduğumuz ürünler ve renklerini büyük etkisinin olduğunu görmekteyiz.

banyo seramik örnekleri

Mesela banyolarımızın dizaynı için tercih ettiğimiz seramikleri ele alalım. Diyelim ki şu anki seramiklerinizi değiştirmeyi düşünüyorsunuz ya da ilk defa seramik uygulamasına gitmeyi planlıyorsunuz. Öncelikle yapmamız gereken banyomuzda nasıl bir ambiyans oluşturmayı istediğimize karar vererek işe başlamanızı öneririz.

en güzel banyo seramik çeşitleri

Bu nokta da bu mekanda kullanmak istediğimiz seramiklerin ölçüsü devreye giriyor. Bu seçimi yaparken seçeceğimiz ürünün mekanın metrekaresiyle uyum içinde olmasına dikkat edeceğiz. Aynı zamanda kare mi yoksa dikdörtgen bir seramik mi istediğimizde belirlemekte fayda var. Genelde piyasaya baktığımızda belli ölçülere sahip ürünler bulunmaktadır.

en yeni banyo seramik görselleri

Diyelim ki bu ölçülerin dışında farklı ölçüler istiyorsunuz, peki böyle bir durumda nasıl bir yo izleyeceksiniz ? Bunun yerine mermer kullanmayı tercih ederek istediğiniz boyutlarda kullanabilirsiniz. Eğer seramik konusunda ısrarlıysanız o zamanda büyük ebatlara sahip olan ürünler arasında zevkinize hitap eden ürünleri kestirip kullanabilirsiniz.

banyo seramik önerileri

Yine bu seçimi yaparken aynı zamanda ortamın fiziksel özelliğini göz önünde tutmayı unutmuyoruz. Tercihlerimizin genel konseptte uygun tarzımızı zarif bir şekilde yansıtmasına da özen göstermeliyiz. Şimdi renk ve desen seçimine gelecek olursak. İlk etapta genelde tek bir renk ya da model kullanmayı düşünebilirsiniz.

Ama bunun yerine bizim sizlere tavsiyemiz tek renk yerine farklı renkleri kullanmanızdır. Mesela birbiriyle uyumlu iki renk ya da birbirine zıt iki rengi bir araya getirebilirsiniz. Farklı boyutlarda olacak bu ürünleri belli noktalarda bir araya getirerek çok daha farklı bir ambiyans elde edebilirsiniz.

Mekana biraz daha hareketlik biraz daha enerji ve görsellik katmak içinde duş arkalarına, klozet arkaları gibi ya da oluşturmak istediğiniz özel bölümlerde ise farklı forumlara sahip desenli ürünler kullanarak ortamın görselliğini daha da artırabilirsiniz. Eğer sade bir görünüm istemiyorsanız bu öneriyi dikkatte almanızı öneririz.

Banyo İçin Seramik Seçimi Nasıl Olmalı ? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık