DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Kolay Banyo Temizliği İçin Öneriler

12 ay önce
6 kez görüntülendi

Kolay Banyo Temizliği İçin Öneriler

Ev temizliğinde bazı püf noktaları hayatınızı kolaylaştırır. Bu püf noktaları sayesinde hem evinizi pırıl pırıl yapabilir, hem de zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Banyonuzu kısa bir süre içinde temizleyip yepyeni bir görünüme kavuşturmaya ne dersiniz ? İşte sizlere banyo temizliğini kolaylaştıracak yollardan bazıları.

√ İşe önce paslı yüzeylerin temizliğinden başlayalım.

Banyolarda oluşan paslı yüzeyler kimi zaman temizlik konusunda bizleri çileden çıkardığı anlar olmuştur. Aslında çok basit bir yöntemle bu parslardan kurtulabilirsiniz. Nasıl mı ? Tuz ve limonla.

Önce pars tutmuş yüzeye biraz tuz dökün. Sonra bu yüzeyi çitileyerek temizleyin. Bu yüzeye biraz limon sıkarak bir gece bu şekilde bekletin. Ertesi sabah bu yüzeye su dökerek temizleyin. Parstan eser kalmadığını göreceksiniz.

√ Pırıltı Fayanslar

Bir banyonun ışıltı bir görünüm oluşturmasında en büyük etken fayanslardır. Zaman içinde banyo sırasında oluşan sabun, şampuan ve banyo temizliğinde kullandığımız temizlik ürünlerin artıkları fayansların yüzeyine ve arasına yerleşir. Bunun sonucunda fayanslar zamanla parlak yüzeyini kaybederler.

Bunu önlemek için her duştan sonra fayanslara mutlaka su tutmalısınız. Daha parlak bir görünüm elde etmek içinde leke çıkarıcı bir çamaşır suyun içine makyaj temizleme pamuğu bırakıp 1- 2 dakika bekletin. Sonra bu pamukla fayans aralarını temizleyin. Anında parlak bir sonuç elde ettiğinizi göreceksiniz.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık