DOLAR: 3.86 TL
EURO: 4.48 TL

Banyoda Küvet Yerine Duşakabin

8 ay önce
13 kez görüntülendi

Banyoda Küvet Yerine Duşakabin

Evin her bölümünün dizaynında olduğu gibi banyo dizaynında görsel estetik ön plandadır. Görsel estetiğin yanı sıra işlevsellikte önemlidir. Evde ortak alan olarak kullanılan banyoların yapısına baktığımızda genel olarak küçük bir yapıya sahip olduklarını görmekteyiz. Buna  rağmen yine birçok dizayna uyum sağlayabiliyorlar.

Peki bir banyoya hem işlevsel özellik kazandırmak hem de estetik kazandırmak için neler yapabiliriz ? Öncelikle iyi bir planlama yapmamız şart. Banyonun hangi noktasına ne bırakacağımız iyi belirlememiz gerekir. Peki banyolarda küvet mi yoksa duşakabin mi daha iyi olur diye, düşündüğümüz anlarda olmuştur.

Aslında ikisinden farklı bir yeri vardır. Üzerimizdeki yorgunluğu atmak, vücudumuzdaki negatifleri atıp stresten arınmak için küvet tercih edilir. Bunun yanı sıra sabah işe gitmeden önce hem bir  duş alıp hazırlanmak içinde duşakabinler ideal bir seçim olduğunu söyleyebiliriz.

Şimdi dilerseniz banyoların ambiyansını değiştirecek olan 2017 duşakabin modellerine göz atalım. Bir taraftan da banyoların dizaynında nasıl bir yenilik yapabileceğimiz hakkında bilgi sahibi olalım.

Son zamanlarda banyo dizaynlarına büyük bir talebin olduğunu görmekteyiz. Bir zamanlar sadece basit bir görünüme sahip olup kısa bir zaman dilimi geçirdiğimiz bu alanlarda şimdilerde daha fazla zaman geçirdiğimizi söyleyebiliriz. Hem bedenen hem zihnin rahatladığımız bu alanların rahatlatıcı bir ambiyansa sahip olması gerekir. Bu noktada seçtiğimiz renkler devreye girmektedir. Rahatlatıcı bir alan oluşturmak için natürel renkler ve dokular tercih edebilirsiniz.

Banyolarınızın duvarları ya da zemini için seçeceğiniz mozaik karolarla zarif ve estetikli bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Bu alanları zarif, şık ve estetik bir görünüme kavuşturmak için yine natürel renkler arasından seçim yapmanızı öneririz.Kahverengi, bej ve krem renklerini düşünebilirsiniz.Duvar ve zemin döşemesi için tercih edeceğiniz mozaiklerle göz estetiğine hitap ederken tercih edeceğiniz cam duşakabin ile de ortama derinlik kazandırabilirsiniz.

Hem küvet hem duşabini bir arada kullanmaya ne dersiniz ?Eğer banyonuz yeteri kadar büyük olmadığından dolayı küvet ve duşabakini ayrı ayrı yaptıramıyorsanız,ikisini bir arada kullanabilirsiniz. Tıpkı yukarıdaki görselde olduğu gibi. Şimdilerde küvet üstü cam kabinlere oldukça tercih edildiğini söyleyebiliriz.

2017 DUŞAKABİN MODELLERİ VE GÖRSELLERİ

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık