DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Bebek Odası Duvar Dekorasyon Trendleri

1 yıl önce
11 kez görüntülendi

Bebek Odası Duvar Dekorasyon Trendleri

Yakında ailenize yeni katılacak olan bebeğinizin odasını adım adım hazırlamaya devam ediyoruz. Hatırlayacağınız üzere hayatımızın bir parçası olacak olan bebeğinizin odasını hazırlamaya başlarken önce mobilyalar bakmıştık. Mobilya seçerken nelere dikkat etmemiz gerekli olan noktalar nelerdi onlara bakmıştık. Bu konuyu tekrar hatırlamak isteyen ya da bu konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen arkadaşlarımız BURAYI tıklayabilirler.

bebek odası duvar renkleri

Gelelim, bebeğimizin yaşam alanı olan odanın duvarlarını güzel bir görünüme kavuşturmaya. Genelde duvar boyasıyla duvar kağıtları arasında seçim yapmakta zorlanabiliyoruz. Şimdi biz bugün her iki durumu göz önünde bulundurarak her iki seçimde de nelere dikkat etmemiz gerektiğine göz atacağız.

en güzel bebek odası duvar dekorasyon örnekleri

Diyelim ki, duvar boyası arasında seçim yapmayı düşündünüz. Bebek odalarında duvar rengi seçimi yapılırken kullanacağımız duvarın fonksiyonel özelliğine dikkat etmek gerek.

Yani bebeğin beşiğinin bulunduğu tarafın daha huzur verici, soğuk renkler tercih edilmelidir. Bu bebeğinizin daha iyi uyumasına yardımcı olur.

Bebeğiniz biraz daha büyüyüp oyun oynama evresine geldiğinde ise, oyun oynayacağı alanı belirleyip burada daha sıcak renkler tercih edilebilir.

Genelde renk tercihlerine baktığımızda kız bebekler için pembe, erkek bebekleri içinde mavi tercih edildiğini görmekteyiz.

en güzel bebek odası duvar renk fikirleri

Bunun yerine beyaz rengin ağırlıkta olduğu soft renkler ile kombinasyon yapabileceğiniz renkleri tercih edebilirsiniz.

Diyelim ki tercihiniz duvar kağıtlarından yana yapmayı düşünüyorsunuz. Bu yönde oldukça farklı alternatiflerin olduğunu söyleyebiliriz.

Eğer tercihinizi duvar kağıtları yönden yapmaya karar verdiyseniz bazı noktaları değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Odanın tamamını kaplatmak yerine tek bir duvarı kaplatabilirsiniz. Mesela mekanda dikkat çekmesini istediğiniz alanda kullanabilirsiniz. Yatak başlığını olduğu yer gibi.

Oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğu için her zevke hitap eden ürün bulmak kolay oluyor. En çok düz, desenli ve çizgili ürünlerin son dönemlerde oldukça trend olduğunu söyleyebiliriz.

bebek odası duvar dekorasyon önerileri

Mekana biraz daha farklı bir yorum katmak, biraz daha hareketlendirmek ve enerjisini artırmak için bordür kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Bordürü iki farklı kombin şekilde kullanabilirsiniz. Bordürü farklı bir duvar kağıdıyla kombinleyebilirsiniz. Ya da tercih ettiğiniz duvar rengiyle  bordürü kombinleyip daha farklı bir ambiyans oluşturabilirsiniz.

BEBEK ODASI DUVAR DEKORASYON TRENDLERİ

Bebek Odası Duvar Dekorasyon Trendleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık