DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Birbirinden Renkli Ev Dekorasyon Fikirleri

1 yıl önce
11 kez görüntülendi

Birbirinden Renkli Ev Dekorasyon Fikirleri

Yaşadığımız alanları daha görsel bir estetiğe kavuşturmak için renklerin gücünden yararlanırız. Aynı zamanda yaşadığımız ortamın bizi motive etmesi ve gün içinde enerjimizi yükseltmesi içinde renkler önemli bir yer tutuyor. Başka bir açıdan bakacak olursak yaşam alanlarımız için seçtiğimiz renkler bizim iç dünyamızı dışa yansımazını gösterir.

Bir taraftan renklerin anlamlarına bakalım ; bir taraftan da evimizin dizaynına katacağımız renkleri seçmeye başlayalım. Öncelikle nasıl bir ortam oluşturmak istediğimize karar vererek işe başlamalıyız. Tabi buna karar verirken odalarımızın fiziksel özelliklerini göz önünde bulundurmayı unutmuyoruz.

renkli ev dekorasyon fikirleri

Diyelim ki sade ve doğal bir çizgi oluşturmak aynı zamanda sıcak bir atmosfer olmasını da istiyoruz. Bu konu da tercihinizi saflığın ve doğallığın en güzel yansıması olan beyazı tercih edebilirsiniz. Ortama biraz daha hareketlik biraz da enerji katmak için sıcak renklerle kombin ederek mekanda büyük bir enerji yakalayabilirsiniz. Oturma odaları için tercih edebilirsiniz.

renkli salon dekorasyon örnekleri

Salonunuzun konseptinde mor rengine hiç yer vermeyi düşündünüz mü ? İlk etapta buna karşı çıkabilirsiniz. Genelde tercihler beyaz, siyah ve kahverengiden yana kullanır. Bu konuda bizden sizlere küçük bir öneri dekorasyonunuzla farkınızla tarz oluşturmak isterseniz tercihinizi mor ya da lila renginden yana yapabilirsiniz. Mor ; lüksü, asaleti ve itibarı temsil eder. Kararınızı verirken bu noktayı göz önünde bulundurmanızı öneririz.

Yatak odaları için genelde aşkın ve tutkun rengi olan kırmızı tercih edilir. Aşkın ve tutkun yanı sıra canlılığı ve dinamizmi temsil eder. Yatak odanızda küçük dokunuşlar yaparak böyle bir ortam oluşturabilirsiniz. Mesela yatak odası için seçeceğiniz halı ya da yatak örtünüzün rengini bu yönde tercih edebilirsiniz. Ya da yatak odanıza küçük bir dokunuş yapmak isterseniz dekoratif bir çerçeve ve obje tercih edebilirsiniz.

Yemek davetlerinizin neşe içinde geçmesini istiyorsanız aynı zamanda misafirlerinize rahat bir ortam sunmak istiyorsanız yemek odanızın dizaynda pembe kullanabilirsiniz. Mesela hazırlayacağınız yemek masasında pembe bir yemek takımı da olabilir. Ya da sandalyelerinizin kumaşını pembe olarak seçebilirsiniz. Aynı zamanda mutfağınızın konseptinde küçük ve etkili ayrıntılar olarak pembeye yer verebilirsiniz.

 

 

 

Birbirinden Renkli Ev Dekorasyon Fikirleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık