DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Buzdolabı Temizliği İçin Pratik Bilgiler

7 ay önce
11 kez görüntülendi

Buzdolabı Temizliği İçin Pratik Bilgiler

Zaman içerisinde buzdolabında oluşabilecek kötü kokuları, küfleri engellemek aynı zamanda yiyecek ve içeceklerimizi sağlıklı bir şekilde muhafaza etmek için buzdolabını belirli aralıklarla temizlemek gerek.

Buzdolabı Temizliğinin Püf Noktaları

√  Öncelikle buzdolabın fişini çekip içindekilerini boşaltıp, buzdolabını biraz öne çekip arkasını bir güzel temizleyerek işe başlıyoruz.

√  Buzdolabının içini temizlemeye raflardan ve bölmelerden başlayabilirsiniz. Çıkarmış olduğunuz raf ve bölmeleri sirkeli su ile güzelce bir silin. Sonra iyi kuruduktan sonra rafları ve bölmeleri yerine yerleştirin.

√  Buzdolabının içini temizlenmek için şöyle bir karışım hazırlayabilirsiniz. Bir kovanın içine yeteri miktarda ılık su bırakın. Bu ılık suyun içine 1 çay bardağı sirke, maden suyu ve biraz karbonat ekleyip iyice karıştırın. Sonra bir sünger ya da bez yardımıyla buzdolabının içini iyice temizleyin.

√  Ilık su, karbonat,sirke ve maden suyu ile hazırlamış olduğunuz karışımı buzdolabının dış yüzeyinin temizliği için kullanabilirsiniz.

Buzdolabın dış yüzeyinde oluşan lekeleri ve parmak izlerini silmek aynı zamanda parlak bir görünüm elde etmek için maden suyu ile temizleyebilirsiniz.

√  Buzdolabının dış yüzeyini temizlemenin diğer bir yöntemi işe şudur ; bir süngerin üzerine biraz bulaşık deterjanı dökün ve dış yüzeyi temizleyin. Bu işlemi bitirdikten sonra nemli bir bezle sünger ile silmiş olduğunuz yüzeyi temizleyin. Son olarak da kuru bir bezle sildiğiniz yüzeyi kurulayın.

√  Gelelim dolabın dondurucu kısmının temizliğine. Dondurucuyu temizlemek için bir fısfıslı şişenin içerisine 1 yemek kaşığı sirke ve 1 yemek kaşığı karbonat bırakıp iyice çalkalayın. Elde etmiş olduğunuz bu karışımı dondurucunun her tarafına sıkın ve sonra bir sünger yardımıyla temizleyin.

√ Genelde buzdolabı temizliğinde lastik kısımları es geçilir. Lastik kısmına şöyle bir dikkatli baktığımızda zaman içerisinde kir tuttuğunu görürsünüz.Peki, buzdolabı lastiği kir tutmuşsa nasıl temizleyebilirsiniz. Bunun için ıslatılmış bir diş fırçasına biraz karbonat dökün.Kirli yüzeyi diş fırçasını sürerek temizleyebilirsiniz.

√ Buzdolabın hem iç, hem dış yüzeyini ve dondurucu bölümünü bu şekilde temizledikten sonra çıkardığımız parçaları yerine yerleştiriyoruz.

√ Buzdolabının içindeki kokuyu önlemek için bir bardak yeni çekilmiş kahveyi dolabın en dibinde kalacak şekilde yerleştirin.

Buzdolabı Temizliği İçin Pratik Bilgiler Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık