DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Çocuk Odası ve Feng Shui

6 ay önce
9 kez görüntülendi

Çocuk Odası ve Feng Shui

Çocuk odaları dekorasyonu söz konusu olduğunda öncelikle renkler göz önünde bulundurulmalıdır. Çocukların daha sağlıklı ve mutlu olmaları için gereken çocukların ruh hallerinin göz önünde tutulmasıdır.

çocuk odası ve fenk şhu

Çocuk Odası Ve Fenk Şhu

Renk Seçimi

Bir çocuk odası dekore edilirken en önemli nokta renk seçimidir. Feng shuiye göre çocuk odaları portakal rengi, pişmiş toprak ya da sıcak sarı toprak renkleri kullanılmalıdır. Bu renkler çocukta güven duygusu yaratırlar. Mavi ve gri tonları ise çocukta güvensizlik hissi yaratmaktadır.

fenk şhu çocuk odası tasarımları

Fenk Şhu Çocuk Odası Tasarımları

Eğer aktif bir çocuğun odası düzenlenecek ise dengelemek için bej ve açık portakal rengi gibi rahat-latıcı renkler kullanılmalıdır. İçine kapanık çocuklar söz konusu ise sıcak turuncu ve sarılar çocuğun kendini daha aktif hissetmesini sağlar.

Yatağın Konumu

Sık sık uyku problemi yaşayan bir çocuk için yatak başı doğu ya da güneye doğru konumlanmalıdır. Çok hafif uykusu olan bir çocuğun odasında ise yatak başı kuzeye ya da batıya yönelik olmalıdır.

çocuk odası

Çocuk Odası

Genel geçer bir kural olarak çocuğun kendini güvende hissetmesini sağlamak için yatak, odanın sağ duvarına dayandırılmalıdır.

Çocuk odasının en önemli unusurlarından birisi de depolama alanlarının yeterliliğidir. Yeterli miktarda depolama alanı ve dolapların bulunması, odanın ve dolayısı ile çocuğun düzenli bir yaşamı olmasını ve Chi enerjisinin artmasını sağlar.

çocuk odası feng şhu

Çocuk Odası Feng Şhu

Huysuz ve huzursuz bir çocuk söz konusu ise odanın sık sık havalandırılması ve düzenli tutulması gerekir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık