DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Dekorasyonda Obje Seçimi

5 ay önce
8 kez görüntülendi

Dekorasyonda Obje Seçimi

Bir odanın ihtiyacı olan demirbaş mobilyalar, halı ve perdeler yerleştikten sonra sıra küçük dokunuşlar yapmaya geliyor. Bu küçük dokunuşlar ise oda için seçeceğiniz ufak, dekoratif objelerden geçiyor. Bir dekorasyonu canlı, özgün bir hale getirmek için dekorasyonda obje kullanımı büyük önem taşıyor. Kişilerin zevklerine ve tarzlarına uygun objelerin seçilmesi ise ortamın kişileştirilmesinde önemli rol oynuyor.

obje seçimi

Obje Seçimi

Kişiliği Yansıtan Dekorasyon

Dekorasyon denildiğinde birçok kişi, koltuk, masa, halı, perde seçimi gibi klasik dekorasyon parçaları üzerinde yoğunlaşmaktadır. Diğer yandan odada kullanılacak olan aksesuar ve objeler geri planda kalmakta, çoğu kez dikkat edilmemektedir.

dekorasyonun en önemli parçaları

Dekorasyonun En Önemli Parçaları

Birçok kişi evindeki objelerin uyumsuzluğundan yakınsa da öncelikle objelerin kişiliğinizi yansıtması gerekmektedir. Tarzınızı ortaya çıkaracak şık dekorasyon fikirleri için öncelikle bütün bir uyum sağlamanız önemlidir. Sadece birbiri ile olan uyumları değil odanın tümüyle hatta duvar rengiyle olan uyumuna bile özen göstermelisiniz.

Dekorasyonda Obje Konumlandırması

Dekorasyonda kullandığınız parça ve objelerin bir uyum yaratmasını istiyorsanız öncelikle renk tonlarına dikkat etmelisiniz. Renk uyumu sağlandıktan sonra şekillerinin birbirini tamamlaması da önemli. Ayrıca taşlı, gösterişli objeler ile el yapımı dekorasyon aksesuarları tam bir tezat yarattığından bir arada kullanmamaya özen göstermelisiniz.

dekorasyonda objenin önemi

Dekorasyonda Objenin Önemi

Obje yerleştirmesinde hepsini bir arada bulundurmak göz yorucu olacaktır. Buna dikkat ederek odanın çeşitli yerlerinde kalabalık bir görünümden uzak şekilde yerleştirmelisiniz. Dekorasyon ve objelerin sizin yansıtması için hobileriniz veya işinizle ilgili objeleri dekorasyonda kullanmayı tercih edebilirsiniz.

bütünleyici dekorasyon objeler

Bütünleyici Dekorasyon Objeler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık