DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Doğal Taşlar İle Ev Dekorasyon Fikirleri

7 ay önce
7 kez görüntülendi

Doğal Taşlar İle Ev Dekorasyon Fikirleri

Sevgili arkadaşlar yaşam alanlarınızın ambiyansını doğal taşlarla değiştirmeye ne dersiniz ? Biliyorsunuz yüzyıllardır doğal taşların negatif durumları ortadan kaldırdıkları bilinmektedir. Ayrıca bazı doğal taşların bazı hastalıklara karşı iyi geldiği bilinmektedir.

Bu düşünceler ile yola çıkarak hem yaşam alanlarımızın enerjisini artırmak hem de değişik bir ambiyans oluşturmak için doğal taşlarla ev dekorasyonunda hangi taşları nasıl kullanabileceğiniz hakkında birkaç öneride bulunalım,istedik.

Turkuaz

Biliyorsunuz son dönemlerde ev konseptlerinde turkuaz renginin ağırlıkta olduğunu görmekteyiz. Turkuaz renginin dinlendirici aynı zamanda sakinleştirici bir yönü vardır. Ayı şekilde turkuaz taşı da yatıştırıcı özelliğe sahiptir. Ayrıca turkuaz ; dostluğu, güveni ve yaratıcılığı temsil eder.Bu özelliği göz önüne aldığımız da salon ve çalışma odasında turkuaza yer verebilirsiniz.

Aquamarin

Salonunuzda ya da evinizin herhangi bir noktasına Aquamarin taşına yer verebilirsiniz.Tıpkı turkuaz gibi Aquamarin taşının da sinirleri yatıştırıcı özelliği vardır.Şans ve cesaret için bu taşı tercih edebilirsiniz. Ayırca yaşam alanlarınızın enerjisini değiştirmek için tercihinizi bu taştan yana yapabilirsiniz.

Lapisci

Ortamda sevgi enerjisini yükseltmek için Lapisci taşını evinizde bulundurabilirsiniz.Yatak odanızın konseptine bu taşı ekleyebilirsiniz.Hem görsel açıdan estetik katar, hem de etrafa sevgi enerjisi yayar.

Ametist Taşı

Sürekli kendinizi yorgun,halsiz ve huzursuz hissediyorsanız evinizde ya da iş yerinizde Ametist taşını bulundurmanızı öneririz.Ayrıca Ametist taşı baş ağrısına da iyi geldiği bilinmektedir.Eğer baş ağrınız var ise yatak odanızın bir köşesinde bu taşı bulundurabilirsiniz.

Akik

Pozitif ve enerji dolu bir ambiyans oluşturmak için Akik taşını tercih edebilirsiniz.Akik taşı aynı zamanda başarıyı da temsil etmektedir.

Mercan

Çalışma sırasında konsantrasyonunuzu artırmak için evdeki çalışma masanızın ya da ofisinizdeki çalışma masasının üzerine küçük bir parçada olsa mercan taşı bırakabilirsiniz.Eğer antidepresan bir durum var ise bu taşı tercih edebilirsiniz.Bunun yanı sıra mutluluk için tercihinizi Mercandan yana yapabilirsiniz.

Kuvars

Kuvars taşının farklı renkleri farklı şeylere iyi gelmektedir.Mesela pembe Kuvars taşı aşkı, duygusallığı ve dengeyi temsil etmektedir.

Yaşam alanınızın hem enerjisini artırmak hem de farklı bir ambiyans oluşturmak için doğal taşlara yer verebilirsiniz.

 

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık