DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Duşakabinin Temizliği İçin Pratik Öneriler

10 ay önce
9 kez görüntülendi

Duşakabinin Temizliği İçin Pratik Öneriler

Zamanla duşakabinin camlarından kenarında kir,pas, küflenme gibi olaylar meydana gelir. Özellikle cam ve plastik noktalarına baktığınızda bu durumların o noktalarda daha çok olduğunu görürsünüz.

Peki,duşakabini temiz tutmak için neler yapabiliriz ? Aslına alacağınız birkaç önlemle bu durumları ortadan kaldırabilirsiniz.

Öncelikle her duştan sonra banyonuzu yıkamalısınız. Bu şekilde sabun ve şampuanların hem fayanslar üzerinde hem de duşakabin üzerinde oluşturacağı lekeleri önlemiş olursunuz.

Doğal Malzemeler Kullanabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi sirke ev temizliğinde kullanılan en doğal malzemeler arasında yer almaktadır. Sirkeyi duşakabinizin temizliğinde de kullanabilirsiniz. Bunun için bir miktar sirkeyi (tabi bu sirke saf sirke olacak) bir miktar karbonatla karıştırarak kullanabilirsiniz.

Banyo yüzeyleri için özel olarak hazırlanmış olan krem ve sıvılardan yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda iyi bir kireç sökücü de işinize yarayacaktır.

Duşakabin Camın Temizliği İçin Yapmanız Gerekenler

Duşakabinin camı üzerinde herhangi bir su lekesinin ya da başka bir lekenin kalmasını istemiyorsanız yine sirke ve karbonat karışımından yararlanabilirsiniz.

Bu karşımı şu şekilde elde edebilirsiniz. Bir kabın içine yeteri miktarda saf sirke ve karbonat bırakın. Macum kıvamına gelene kadar iyice karıştırın. Sonra bir sünger yardımıyla hazırlamış olduğunuz bu karşımı cama sürün ve 15 – 20 dakika bekletin. Sonra su ve sünger yardımıyla bir güzel camı temizleyin.

 

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık