DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

En Güzel Dekoratif Osmanlı Kaftan Biblolar

7 ay önce
10 kez görüntülendi

En Güzel Dekoratif Osmanlı Kaftan Biblolar

Ev dizaynlarına yeni soluklar getiren dekorasyon fikirlerini paylaşacağımız yepyeni bir yazı ile yeni sizlerle birlikteyiz. Bildiğiniz gibi bu sezonun ve önümüzdeki sezonlara damgasını vuracak olan dekorasyon fikirlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Tabi olay sadece büyük çapta yapılan büyük değişimlerle bitmiyor. Takdir edersiniz ki her yeniliği biraz daha ön plana çıkarmak için küçük ev estetikli dokunuşlar yapmak gerekir. Bir evin dizaynı gösteren küçük dokunuşlar nelerdir, diye baktığımızda karşımıza dekoratif aksesuar ürünleri çıkmakta. Bizde bugün hem ev dizaynına yeni bir soluk getirecek olan hem de evde biraz nostaljik ambiyans oluşturacak olan dekoratif Osmanlı kaftan biblolarını seçtik.

Biliyorsunuz kısa bir süre önce yaşam alanların konseptinde Osmanlı rüzgarları esmeye başladı. Önce ev tekstil ürünleri olarak yaşam alanımıza giren Osmanlı tarzı şimdilerde dekoratif unsurlar olarak yaşam alanlarımızda yerini almaya başladı.

Dekoratif aksesuarlar arasında en çok tercih edilen modellere baktığımızda genelde bibloların yer aldığını görmekteyiz. Özellikle son dönemlerde Osmanlı tarzı dekoratif kaftan biblo modelleri yaşam alanlarında en güzel yerlerini almaya başladı.

Salonlarda Nostaljik Bir Ambiyans Oluşturan Kaftan Biblolar

Bir salonun konsepti ne olursa olsun, mutlaka o konsepti tamamlayan bir dekoratif unsur bulunur. Özellikle salonda bulunan konsola küçük bir dokunuş yapıp görsel bir estetiğe kavuşturmak için dekoratif biblolardan yararlanır. Gelin bu küçük dokunuşu Osmanlı kaftan bibloları ile yapıp ortama görsel bir estetik kazandıralım. Hem o dönemin büyülü atmosferini ortamda yansıtalım. Hem de farklı bir dizayna imza atalım.

Birazdan sizlerin beğenisine sunacağımız dekoratif kaftan biblolarını gördüğünüzde biblolarda tercih edilen renklerin etrafa nasıl bir pozitif enerji yaydığını göreceksiniz.Ayrıca biblo üzerinde yer alan figürlerin, desenleri ve şekillerin bibloları nasıl bir zengin bir görünüme kavuşturduğunu da görmüş olacaksınız.

Kaftan ve Nar İkilisi

Osmanlı döneminin dekoratif aksesuarlarına baktığımızda kaftanın yanı sıra bereketi ve bolluğu simgeleyen narı görmekteyiz.Her ikisininde kendine göre farklı bir havasını dolduğunu söyleyebiliriz. Yaşam alanlarınızı seçmiş olduğunuz aksesuarlarla daha zengin bir görünüme kavuşturmak isterseniz tercihinizi nar ve kaftandan yana yapmanızı öneririz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık