DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Ev Dekorasyonunda Yapılan Hatalar

11 ay önce
8 kez görüntülendi

Ev Dekorasyonunda Yapılan Hatalar

Yaşam alanlarımızı dizayn ederken mümkün oldukça tarzımızı ve zevkimizi yansıtacak olan en mükemmel çizgi oluşturmak isteriz. Bunun için günlerce, haftalarda bazende birkaç ay boyunca en iyi dekorasyonu oluşturmak için kendi çapımızda araştırmalar yaparız.

Bazen beğenerek yapmış olduğumuz evimizin dizaynında küçük bir uygulama ya da yanlış bir renk seçiminden dolayı hayali kurduğumuz dizayna kavuşamayabiliyoruz. Peki, mükemmel bir sonuç elde etmek hayallerimizi gerçeğe çevirmek için neler yapmalıyız ?

Gelin bugün bu konuya ters bir açıdan bakarak ev dekorasyonunda yapılan en sık hataların ne olduğuna bakalım. Hatalarımızı görürsek, sonuca daha iyi varırız.

Mobilyaların Görselliğine Kapılmayın !

Kimi zaman sırf rengi ya da modeli güzel diye mobilya aldığımız zamanlar olmuştur. Hele ki odamız biraz büyük ve geniş ise 2 farklı koltuk takımlarını bir arada kullanmak isteriz. İşte hata yapmaya bu noktada başlıyoruz. Önemli olan büyük ve geniş odaları fazla mobilyalarla doldurmak değildir. Seçim yaparken mümkün oldukça az eşya aynı zamanda oldukça kullanışlı ürünler seçmeliyiz. Oda da hareket etme alanı oluşturmayı da unutmamak gerekir.

Önemli Ayrıntılar Arasında Aksesuar Seçimleri

Mobilya seçimini yaptıktan sonra dekorasyonun büyük bir bölümünü tamamlamış sayılırsınız. Şimdi asıl işin hem zevkli hem de özen isteyen bölümüne geldi. Küçük dokunuşlar yapacak olan aksesuar seçimlerine. Her seçimde olduğu gibi aksesuar seçimi yaparken görselliğe fazla kapılmamak gerekir. Sırf göz estetiğinize hitap ediyor ama evinizin çizgisiyle ahenk içinde olmayan aksesuarları almayın ! Aksesuarlarınızı seçerken göz estetiğine hitap etmesinin yanı sıra ortamın çizgisiyle bir bütünlük oluşturacak seçimler yapmalısınız.

Dekorasyonu En İyi Gösteren Ayrıntılar Arasında Işıklandırmalar Yer Alır

Mobilya seçimi, perde, halı seçimi ve aksesuarlar derken neredeyse hayalini kurduğunuz ev dekorasyonlarına kavuşmak üzeresiniz. Şimdi sadece küçük bir ayrıntı kaldı. O da ortamı nasıl aydınlatacağınız. Unutmayın yanlış bir aydınlatma tercihi dekorasyonunuzun güzel görülmesini engelleyecektir. Doğru bir aydınlatma seçmek için birkaç noktayı göz önünde bulundurun.

  • Odanın Büyüklüğü
  • Gün Işığını Hangi Açılarla Aldığı
  • Tavanın Yüksekliği
  • Ortama Hakim Olan Renkleri

 

Ev Dekorasyonunda Yapılan Hatalar Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık