DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Eski Çerçeveleri Yenileme Zamanı

11 ay önce
14 kez görüntülendi

Eski Çerçeveleri Yenileme Zamanı

Yıllardır duvarınızda asılı duran çerçevelere modern bir yorum katmaya ne dersiniz ? Daha önceden ölümsüzleştirdiğiniz anların fotoğraflarınızın içinde bulunduğu eskimiş çerçevelerinizi elden geçirip yeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Bugünlerde Polaroid fotoğrafın yeniden gündeme gelmesinden ilham alarak retro görünümlü bir yenilme yapıyorsunuz. Çerçeveleri yeni bir görünüme kavuşturmaya hazır mısınız ?

eski-cerceveleri-yenileme

İşte malzeme listesi.

1 adet eski bir çerçeve – hasır ip – ahşap mandal – makas – ince çivi – istediğiniz bir renkte sprey boya ve fotoğraflar

Yapılışı

Öncelikle işe çerçeveyi boyamakla başlıyoruz. Sprey boya ile boyadığınız çerçeveyi en az 1 saat kurumaya bırakıyoruz. Bu noktada küçük bir öneride bulunalım. Eğer çerçeveniz kendinden desenli ya da oymalı ise açık renk ile boyarsanız daha şık bir görünüm elde edersiniz.

İkinci işlem olarak çivileri çakacağız. Tabi bu işlemi yaparken çerçevenin çatlamaması için çivilerin dikkatli çakılması gerekir. Çerçevelerin kenarına karşılıklı olarak gelecek şekilde çivileri çakıyoruz.

Üçüncü işlem olarak ise halat ipi çerçeveye çakmış olduğunuz çivilere geçiriyorsunuz.

Son İşlem olarak ise seçmiş olduğunuz fotoğrafı ipin üzerine minik mandallar kullanarak güzelce yerleştiriyorsunuz.

Yeniden yorumladığınız bu çerçeveyi dilerseniz yakın bir arkadaşınıza hediye de edebilirsiniz.

Eski Çerçeveleri Yenileme Zamanı Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık