DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Ev Dekorasyonda Egzotik Etki

11 ay önce
12 kez görüntülendi

Ev Dekorasyonda Egzotik Etki

Yeni bir yıla girerken yaşam alanlarınızın konsepti için yeni arayışlar içinde misiniz ? Yaşam alanlarınızın dizaynında yenilik yapmayı düşünüyorsanız ya da ev dekorasyon alanında yeni trendlerin neler olduğunu merak ediyorsanız şuanda doğru yerde olduğunuzu söyleyebiliriz.

Yeni trend ev dekorasyonlarında egzotik etkinin hakim olacağını görmekteyiz. Egzotik dekorasyon genelde ılıman iklime sahip olan şehirlerde görülen bir dekorasyondur. Özellikle Asyatik – Akdeniz – Tropikal gibi dekorasyon stilleri görülür. Belirgin özellikleri arasında canlı renkler, tüller,işlemeler ve desenler yer almaktadır.

Yaşam alanlarınızın konseptine  egzotik etki yansıtmak için öncelikle şu noktaları göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

PERDELER

egzotik-ev-dekorasyonu-icin-perde-onerileri-renkli-tul-perde-modelleri

Bu stilin en göze çarpan ayrıntıları arasında perdeler yer alır. Uçuşan renkli kumaş ve tülleri evinizin her alanında kullanabilirsiniz. Mesela evinizdeki kapıları çıkartıp yerine boncuklardan yapılmış uçuşan perdeler takabilirsiniz.

Duvar Dekorasyonu

cin-desenli-duvar-kagidi-tasarimlari

Duvarlarınıza yeni bir görünüp katıp bu dekorasyonun bir parçası haline getirmek için Çin motifli desenli duvar kağıtlarıyla kaplatabilirsiniz.

Ayırca not kağıtları yerine ahşap panolar tercih ederek hem duvar dekorasyonunda farklı bir dizayn oluşturursunuz.

Egzotik Bitkiler

egzotik-bitkiler-bambu-cicegi-orkide

Evinizde egzotik etkiyi en iyi şekilde yansıtacak ayrıntılar arasında egzotik bitkiler yer almaktadır. Egzotik bitkiler arasında orkide ve bambuyu tercih edebilirsiniz.

Aydınlatma

egzotik-ev-dekorasyonu-icin-aydinlatma-onerileri-vitra-lamba

Aydınlatma araçları olarak fener – renkli kandiller – vitraylı lambalar tercih edebilirsiniz.

Mobilya Seçimi

renkli-puf-modelleri

Koltuk ve kanepeleri odadan çıkartıp yerine sedir ve puf yerleştirebilirsiniz. Görsel açıdan bir estetik yakalamak içinde derin sedirlere eşlik edecek renkli dekoratif yastıklar yerleştirebilirsiniz.

Ayrıca rattan, bambu ve hasır gibi malzemelerden yapılmış mobilya ve aksesuarlarına evinizin konseptinde yer verebilirsiniz.

Mutfaklarda

bambu-mutfak-arac-gerecleri

Bu etkiyi mutfaklarınız da yaşatmak için farklı malzemelerden yapılmış mutfak araç gereçleri kullanabilirsiniz. Bambu tepsiler – toprak kaplar – sedefli kaşıklar

Banyo Dekorasyonunda Egzotik Etki

banyo-dekorasyonunda-egzotik-etki

Farklı ve rahatlatıcı bir banyo atmosferi oluşturmak için aromatik kokulara, yapay nilüfer çiçeklerine, masaj yağlarına, özel banyo köpüklerine bir de mum ışığına yer vermelisiniz.

Bahçede Egzotik Etki 

bahce-dekorasyonu-icin-oneriler-hasir-hamak-modelleri

Eğer evinizin bahçesi var ise ve bu alanda da bir bütünlük sağlamak istiyorsanız bahçenizin dizaynına bambu rüzgar çanları ve hasır örgü hamakları ekleyebilirsiniz.

 EGZOTİK EV DEKORASYON FİKİRLERİ

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık