DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Ev Dizaynında Önemli Noktalar

11 ay önce
13 kez görüntülendi

Ev Dizaynında Önemli Noktalar

Yaşam alanlarımızı dizayn ederken hem günün trendlerini hem de kişiliğimiz yansıtacak olan konsept oluşturmak isteriz. Peki, bunu yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz ?

Ev dizaynını yenilerken bilmeniz gereken önemli ayrıntılardan bazıları sizlerle paylaşalım.

Renk Seçimde Seçici Olun

Öncelikle yenilemeyi düşündüğünüz alan için basit bir renk paleti belirleyin. Belirleyeceğiniz bu renk paletindeki renkler birbiriyle ahenk içinde olan renk ve tonlar olmasına özen gösterin. Aynı zamanda mekan içinde renk geçişlerini iyi yapmanız gerektiğini unutmayın.

Az Ama İşlevselliği Olan Eşyalar

Mümkün oldukça odada yer alan eşyalardan kurtulun. Şöyle daha kullanışlı aynı zamanda odaya zarif bir güzellik katacak olan eşyalar seçmeye özen gösterin. Mesela oturma odaları ve salonlar için orta sehpalar vazgeçilmez ayrıntılar arasında yer alır. Bunun için seçeceğiniz orta sehpanın görsel estetiği kadar işlevsel özelliğe de sahip olmasına özen gösterin.

Mobilya Trendine Dikkat

Yaşam alanlarınız için mobilya seçerken sırf bu sezonun gözdesi diye mobilya seçiminde bulunmayın. Böyle yaparsanız senede en az iki kere trendi takip etmek için mobilyalarınızı yenilemeniz gerekir. Bizim size tavsiyemiz seçeceğiniz mobilyaları her şeyden önce uzun süre kullanıp kullanmayacağınıza karar vermenizdir.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık