DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Evcil Hayvanları Olanlar İçin Dekorasyon Fikirleri

10 ay önce
10 kez görüntülendi

Evcil Hayvanları Olanlar İçin Dekorasyon Fikirleri

Şimdiye kadar yaşam alanlarımızı dizayn ederken genelde kendi zevkimize göre rahat kullanabileceğimiz alanlar dizayn ederiz. Konforlu bir oturma odası, lüks bir salon ve romantik bir yatak odası gibi. Bir de bunların dışında eğer evimizde evcil hayvan besliyorsak onlar için özel alanlar oluşturmayı da ihmal etmiyoruz.

Bugünkü dekorasyon bölümümüzde evinde evcil hayvanları olanlar için birkaç dekorasyon önerisinde bulunacağız.

Hayvan Dostu Mekanlara Dekorasyon Fikirleri

  • Evinizin bir köşesini ya da bir odasını sevimli hayvanınıza ayırabilirsiniz.

Evcil hayvanlar kendine ait bir odası ya da bir köşesi olursa kendilerini daha rahat hissettikleri gözlemlemiştir. Eğer evinizin bir odasını ya da köşesini onun için dizayn edecekseniz bazı noktaları göz önünde bulundurmanız gerekir. Mesela zemin döşemesi olarak taş,mermer,ahşap ya da parke döşeme seçebilirsiniz. Hem evcil hayvanınız için ideal bir seçim. Hem de temizlik konusunda kolaylık sağlar.

  • Merdiven altlarını değerlendirerek güzel bir sığınak yapabilirsiniz.

Genelde dekorasyon da es geçtiğimiz kimi zaman ölü nokta olarak tabir ettiğimiz merdiven altlarını patili dostlarınız için değerlendirebilirsiniz. Kendini güvende hissedebileceği bir sığınak patili dostunuzu çok sevindirir. Bu alana rahat uyuyabileceği bir yatak yerleştirebilirsiniz.

  • Pet minderi

Kimi zaman evinizin sevimli dostları kanepeye kurulmak kimi zamanda yatağınıza geçip kıvrılıp uyumak ister. Bazen bu durum sonucu olarak tüylerini bulunduğu ortama bırakabilir. Hem temizlik açısından hem de hijyen açısından kanepenizin ve yatağınızın üzerine sevimli dostunuz için pet minderi yerleştirebilirsiniz.

  • Sevimli dostlarınız için mobilya seçimi

Son yıllarda yükselen trendler arasında hayvan dostu mobilyalar yer almaktadır. Şöyle piyasadaki hayvan dostu mobilyalara baktığımızda tasarımcıların çok amaçlı yaratıcı mobilyalar dizayn ettiklerini görmekteyiz.

  • Evcil hayvanlarınız rahat edeceği mekanları ayarladınız,şimdi sırada beslenmesi var.

Bir taraftan evcil patili hayvanlarınızı beslerken bir taraftan da dekoratif bir görünüme sahip olacak mama üniteleri seçmekte fayda var. Yaşam alanlarınızın konseptine uygun pratik yaşam üniteleri seçebilirsiniz. Sevimli hayvanlarınızın mamalarını kolayca depolayabilmek için açılır kapanır bir mama ünitesi tercih edebilirsiniz. Ayrıca ona ait tasmayı, ona ait bazı oyuncaklarını bu üniteye yerleştirebilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık