DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Evde Fitness Odası Oluşturmanın Yolları

1 yıl önce
12 kez görüntülendi

Evde Fitness Odası Oluşturmanın Yolları

Bildiğiniz gibi yeni bir güne pozitif ve enerji dolu başlamanın yollarından biri spor yapmaktır. Aynı zaman fit olmak için spor yapmanın da gerekli olduğunu biliyoruz. Bu arada hemen fit olmak konusuna bir açıklamada bulunalım. Genel fit bir vücuda sahip olmak değince bayanlar ; incecik bir vücuda sahip olmayı erkekler ise; terminatör gibi olmayı düşünürler. Aslında bu yanlış bir düşüncedir. Fit olmak ; gün içerisinde uygulanması gereken her türlü aktiviteyi rahatlıkla yapabilmek anlamına geldiğini söyleyebiliriz.

evde-fitness-odasi-olusturmak-icin-oneriler

Bu kısa açıklamadan sonra konumuza kaldığımız yerden devam edelim. Genç ve sağlıklı kalmak , yoğun iş temposuna ayak uydurmak ve gün içinde enerjimizin yüksek olması için spor yaparız. Bu bazen yürüş ya da koşu olabilir. Bazen de dönem dönem bir spor salona yazılır,hoca eşliğinde spor yaparız.

spor-odasi-ornekleri

Spor salonuna alternatif olarak da evinizde spor odası oluşturabiliriz. Bunun sizlere artı avantajları olacaktır. Mesela gün içerisinde istediğiniz zaman rahatlıkla sporunuzu yapabilirsiniz. Aynı zamanda salona gideceğiz yol ve zamandan tasarruf etmiş olacaksınız. Bunun yanı sıra aidat ve kıyafet sorunuz olmayacaktır.

evde-fitness-odasi-nasil-hazirlanir

Şimdi gelelim bu odayı oluşturmak için bize gerekli olacak aletlere. Spor aletlerini ve malzemelerini seçmeden önce hedefimizi belirliyoruz. Bölgesel bir zayıflama mı istiyoruz, vücudumuzdaki yağları yakmayı mı hedefliyoruz ya da ideal kilomuzu korumaya mı çalışıyoruz gibi hedeflerimizi belirlemeliyiz. Ayrıca kullanacağımız aletler hakkında geniş bilgiye sahip olmakta bize artı bir avantaj sağlamış olur.

Odayı dizayn ederken dikkat etmemiz gereken noktalardan biri odanın fiziksel özelliğidir. Bu noktadan yola çıkarak spor aletlerinizi seçebilir rahatlıkla odanıza yerleştirebilirsiniz. Bu arada küçük bir hatırlatmada daha bulunalım spor aletlerini seçerken sizin dışınızda başkası da kullanacaksa ona aynı anda bir çok kişiye hitap edecek özelliklere sahip aletler seçmenizi öneririz.

spor-odasi-dekorasyon-ornekleri

Bu noktadan yola çıkarak ve oda da yerden tasarruf etmek adına katlanabilir koşu bandı alabilirsiniz. Hem siz hem de diğer aile bireyleri kullanabilir. Koşu bandının yanı sıra bisiklet te düşünebilirsiniz. Bunların yanı sıra Pilates topu,pilates egzersiz çemberi ve pilates lastiklerini de önerebiliriz.

 

Evde Fitness Odası Oluşturmanın Yolları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık