DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Evdeki Malzemelerle Sıradışı Abajur Nasıl Yapılır?

1 yıl önce
10 kez görüntülendi

Evdeki Malzemelerle Sıradışı Abajur Nasıl Yapılır?

Kendi yaptığınız aydınlatma araçlarıyla evinizin ve iş yerinizin dizaynına farklı bir yorum katmak ister misiniz ? Evinizde kullanmadığınız bazı eşyaları ve malzemeleri tekrar değerlendirerek birbirinden şahane görünümlere sahip abajurlar yapabilirsin. Hem kendiniz için yeni bir hobi elde etmiş olursunuz. Hatta bir adım da öne geçerek bu hobinizi ek gelir olarak ta değerlendirebilirsiniz.

Elinizdeki malzemeleri değerlendirerek yaşam alanınızın ambiyansını değiştirecek olan abajur örneklerimizi hemen sizlerle paylaşmaya başlıyoruz.

Çocuk odaları için muhteşem bir abajur

sıradışı abajur örnekleri

Çocuklar kadar büyüklerinden severek yediği şekerleme türleri arasında yer alan jelibonlardan abajur yapmaya ne dersiniz ? Yenmeyen sert plastik jelibon figürlerinden yararlanarak çocuğunuzun odası için değişik bir abajur yapabilirsiniz.

Dantelden Abajur Yapımı

el yapımı avizeler

Bunun için gerekli olan malzemeler : Balon, dantel ve yapıştırıcı. Öncelikle balonu şişiriyoruz. Sonra kullanacağımız danteli tutkal yardımıyla balona bir güzel yapıştırıyoruz. Bu işlemi bitirdikten sonra yapışkanın iyice kuruması için 3 gün bekliyoruz. Bu 3 günün sonunda balonu deliklerden yavaşça iterek dantelin içinden çıkartıyoruz. Son işlem olarak balonu patlatarak dantelin içinden alıyoruz.

Evdeki malzemelerle yapabileceğimiz diğer bir abajur ise ;

şişelerden nasıl abajur yapılır

Sevgili hanımlar; yatak odanızın tuvalet aynasını süsleyen boş parfüm şişelerini yeniden değerlendirmeye almaya ne dersiniz ? Biten parfümlerinizin şişelerine küçük dokunuşlar yaparak onları şık bir aydınlatma aracına çevirerek yatak odanızın dizaynına ekleyebilirsiniz. Bunun için sizlere gerekli olan malzemeler ; boş bir parfüm şişesi , led ışıklar, kullanmadığınız eski bir şemsiye ya da onun yerine deniz kabuklarından yararlanabilirsiniz.

Deniz kabuklarını ya da renkli taşları silikon yardımıyla bir güzel şişeye yapıştırın. Şişenin içine led ışıklarını yerleştirip, kapağını kapatın. Kapağa biraz görsellik katmak adına biraz tül parçası kullanabilirsiniz. Yatak odanızın ambiyansını değiştirecek olan yeni aydınlatma aracınız hazır.

Tabi olay bunlarla sınırlı değil. Aklınıza gelebilecek tüm malzemeler ve eşyalarda birbirinden farklı aydınlatma araçları yaparak evinizin dizaynına farklı bir yorum katabilirsiniz. Mesela meyve suyu ve süt kutularını ele alalım. Son dönemlerde süt kutuları çöpe atılmıyor. Birkaç küçük dokunuşla farklı bir görünüme kavuşturularak güzel bir aydınlatma çevriliyor. Evinize farklı bir ışık yansıtıyor.

 

 

Evdeki Malzemelerle Sıradışı Abajur Nasıl Yapılır? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık