DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Ev Dekorasyonunda Yeni Trend Wabi-Sabi

11 ay önce
8 kez görüntülendi

Ev Dekorasyonunda Yeni Trend Wabi-Sabi

Sevgili arkadaşlar yeni bir ev dekorasyon trendiyle evlerinize konuk oluyoruz. Bugün belki bazılarınızın yeni duyacağı bazılarınızın da daha önce duymuş olduğu Wabi-Sabi ev dekorasyonu sizlerle paylaşacağız.

Öncelikle Wabi-Sabi isminin nereden geldiğini kısaca bir bakalım. Ardından bu akımı evimizin dizaynına nasıl aktarmamız gerektiği konusunda önerilerde bulunalım.

Wabi-Sabi ismi ve anlamı Japon kültüründen gelmektedir. 16. yy görülen bu akımın en belirgin özellikleri arasında güzellik ve estetik ön plandadır.

Evinizi Wabi- Sabi ile Dekorasyon Ederken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bu dekorasyonu yaşam alanlarınıza yansıtırken mutlaka şu noktaları göz önünde bulundurmanız gerekir.

√ Mobilya Seçimleri

Mobilya seçiminde kesinlikle lüksten kaçınıyorsunuz. Son derece sade bir görünüme sahip hatta mümkünse hikayesi olan mobilya ürünleri arasından seçim yapıp evinizin dizaynına kazandırmalısınız. Ortamda mümkün oldukça az aynı zamanda kullanışlı mobilya ürünlerine yer vermelisiniz.

Zemin Kaplamalar

Zeminlerde doğallıktan yana tercihinizi yapmalısınız. Mesela Rustik kaplama zeminler bu dizayn için oldukça ideal. Bunun dışında ahşap,kil, pişmiş toprak ve taş gibi malzemelerden yapılmış zemin kaplamalarını tercih edebilirsiniz.

√  Renk Tercihleri

Mümkün oldukça nötr renkleri tercih ediyoruz. Koyu yeşil,toprak kırmızısı,kahverengi tonları gibi renkler arasında seçim yapabilirsiniz. Yine zaman içerisinde eskimiş izi verecek olan pastel renkleri tercih edebilirsiniz. Bu renkleri yaşam alanlarınızın duvarları için tercih edebileceğiniz gibi mobilya ve aksesuar seçimlerinin renginde tercih edebilirsiniz.

Duvar Yüzeyleri

Son derece doğal görünümlere sahip duvarlar olmalıdır. Badanasız beton, sıvasız tuğla ve doğal taş gibi

Dekoratif Aksesuarlar

Tercih edeceğiniz aksesuarların bir yaşanmışlığı bir anısı olmalı. Mesela çocukluğunuzdan kalan bir sehpa ya da koltuk. Size hediye edilen bir çerçeve ya da dekoratif bir aksesuar gibi.

Ev Dekorasyonunda Yeni Trend Wabi-Sabi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık