DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Evinizin Dekorasyonunu Küçük Gösteren Hatalar

9 ay önce
11 kez görüntülendi

Evinizin Dekorasyonunu Küçük Gösteren Hatalar

Yaşam alanımız için yaptığımız bazı seçimlerden dolayı hata yapabiliyoruz. Mesela küçük ve dar bir oda için büyük mobilya seçimleri yapmak gibi. Odaya hakim olan renklerin birbirleriyle uyumsuzluğu gibi. Yanlış aydınlatma seçimleri, aksesuar tercihler gibi.

Bugünkü konumuzda evi olduğundan daha küçük gösterecek olan dekorasyon hatalarından kısaca bahsedeceğiz.

Tercih Edileceğiniz Tarzda Kararsız Kalmak

Evinizin bir bölümünde ya da tamamında yeni bir dekorasyon işine girmeden önce tarzını iyi belirlemeniz gerekir. Tercih etmeyi düşündüğünüz stile uygun mobilyaların rengine, görünümüne, odanıza katacağı görselliği göz önünde bulundurarak seçim yapmalısınız.

Yanlış Duvar Boyası Rengi Seçimleri

Tercih edeceğiniz duvar renginin mekan üzerinde büyük bir etkisi olduğunu unutmayın. Odanızın büyüklüğünü göz önüne alarak renk seçimi yapmalısınız. Eğer odanız yeteri kadar ışık almıyorsa aynı zamanda küçük ve dar ise kesinlikle koyu renkleri tercih etmeyin. Koyu renkler ışığı daha fazla emdiği için odanızı olduğundan daha küçük, dar aynı zamanda karanlık gösterecektir.

Az ve Yetersiz Aydınlatma

Ev dizaynında yapılan diğer bir hata ise aydınlatmadır. Yanlış bir aydınlatma evinizi olduğundan küçük göstereceği gibi mekanları kararlık gösterecektir. Bununla birlikte güzel olan dekorasyonunuzu olduğundan farklı gösterecektir.

Gereksiz Eşyalar

Ev dizaynında yapılan en büyük hataların başında odalarda aşırı bir mobilya yığınlığın olmasıdır. Odanız büyük ve geniş olsa fazla mobilya ve aksesuarlarla dizayn etmeyin. Az ama işlevsel özelliği çok olan ürünleri tercih etmelisiniz.

Etraftaki Dağınıklık

Yaşam alanlarınızın daha düzenli görülmesi için hem dekoratif, hem kullanışlı ürünler tercih ederek etraftaki dağınıklığı düzenli bir hale getirebilirsiniz. Bunun için dekoratif duvar raflarından ve depolama sistemlerinden yararlanabilirsiniz.

Perde Seçimleri

Bir odanın en güzel aksesuarları arasında perdeler yer alır. Ama yanlış bir perde seçimi hem görsellik açısından rahatsız edici bir durum oluştururken, hem de odanın görsel estetiğini bozmaktadır. Bu nedenle seçeceğiniz perdenin boyu önemlidir.

Sıradanlıktan Vazgeçin

Sürekli birbirine benzer konseptleri uygulamaktan vazgeçip yeniliğe ve değişime hazır olun.Bunu yaparken de daha önce es geçtiğiniz ölü noktaları değerlendirip konseptiniz bir parçası haline getirin.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık