DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Feng Shui İle Banyo Dekorasyonu

6 ay önce
10 kez görüntülendi

Feng Shui İle Banyo Dekorasyonu

Eski evlerde her zaman bahçe içinde konumlanan, evin içinde bulunmayan tuvalet ve banyolar, günümüzün çağdaş evlerinde, elbette konutun içinde konumlanmış durumdalar.

Feng Shuide Banyo Dekorasyonu

Feng Shuide Banyo Dekorasyonu

Ancak Çin kültürünün bir öğretisi olan feng shui’ye göre tuvalet ve banyolar, evin enerjisinin ve kaynaklarının boşa akıtıldığı alanlardır. Bu nedenle banyo ve tuvalet dekorasyonu önemli bir uğraştır.

Feng Shui’de Islak Birimler

Evin ıslak birimleri olan feng shui uyumlu banyo dekorasyonu, kaynakların boşa akması engellenir. Bunun için dikkat edilmesi gereken birkeç önemli nokta bulunmaktadır.

Feng Shui Banyo Tasarımları

Feng Shui Banyo Tasarımları

Banyo ve tuvaletin en az bir duvarı dış cephe duvarı olmalıdır. Evin ortasında olan banyo ve tuvalet evin kaynaklarının uygunsuz kullanımı ve dolayısı ile büyük kayıplar anlamına gelir.

Banyo ve tuvalet kapıları ana giriş kapıları ile karşılıklı olmamalıdır. Bu konumlanma hane halkı için büyük şanssızlıklara neden olabilir.

Feng Shuide Banyo

Feng Shuide Banyo

Birden fazla katı olan evlerde üst kattaki banyo ya da tuvalet, ana giriş kapısının tam üstünde de olmamalıdır. Bu durumda yaşam enerjisinin eksilmesi yaşanabilir. Bu durum çözülmez ise çok büyük kayıplar söz konusu olabilir.

Banyo İç Düzenlemeleri

Yaşam enerjisinin sağlıklı ve doğal akışkanlığını sürdürmek açısından banyo ve tuvaletlerin temiz, düzenli ve havadar tutulmaları son derece önemlidir. Banyo kapısı ve klozet kapakları her zaman kapalı olmalıdır. Bu detaylara dikkat edilmez ise Chi’nin eksilmesine neden olabilir.

Beyaz Banyo Dekorasyonu

Beyaz Banyo Dekorasyonu

Yansıtıcı yüzeyleri olan parlak fayans kullanımı ve çok fazla aksesuar da para sıkıntısına neden olur.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık