DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Feng Shui’de Dekorasyon Prensipleri

6 ay önce
16 kez görüntülendi

Feng Shui’de Dekorasyon Prensipleri

Chi yani yaşam enerjisi, yin ve yang olarak kendini iki biçimde yansıtır. İki karşıt güç bir araya geldiklerinde denge ve uyum sağlanıyor ise yaşam enerjisi doğal akışında kalır. Denge ve uyum bozulduğunda ise enerji düşer ve sorunlar yaşanmaya başlanır.

Feng Shui Havası

Feng shui, bu enerji akışını dengelemek ve uyum sağlamak üzere dekorasyon önerileri veren bir öğretidir. Evrende karşıtı ile birlikte var olan her olgu, çatışmak yerine birbirini tamamlayarak uyum sağlamaya çalışır.

Yin – Yang

Chi enerjisinin iki açısından Yin, dingin, pasif, karanlık yandır. Yang ise hareketli, aktif ve aydınlık ta-raftır. Dengenin sağlanabilmesi için bu iki tarafın uyum sağlaması gerekmektedir.

Feng Shui Tasarımları

Zaten yaşamda bu iki yön her zaman denge halinde bulunmaya zorlar insanı. Ancak her mekan kendi enerjisini taşır. Örneğin bir çalışma odası, aktif yani yang özellik yani eril özellik taşımalıdır. Dinlenme odaları ya da oturma odaları ise dişil, pasif yin enerjisi taşımalıdır.

Feng Shui Tasarımları

Yin Dekorasyon Unsurları

Dekorasyonda yin yani pasif enerji dekorasyon unsurları şunlardır; rahat ve yumuşak koltuk ve kanepeler, büyük, yumuşak yastık ve minderler, koton, keten ve ipekli doğal kumaşlar, kumaş perdeler ve krem, bej, mavi, yeşil, lila, mor, pembe, pastel renkler ve siyah, mum, abajur ve aplik gibi indirekt aydınlatma unsurları, yuvarlak ve dalgalı şekiller, sivri köşe ve kolonları yumuşatan büyük yapraklı bitkiler……

Feng Shuide Aydınlatma

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık