DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Feng Shui’de Mutfak

6 ay önce
14 kez görüntülendi

Feng Shui’de Mutfak

Mutfak evlerde hanımların en çok vaktinin geçtiği birimdir. Konutun giriş kapısının hemen karşısında mutfak bulunan evler, feng shuiye göre misafir ağırlamaya en elverişli evlerdir.

feng shui 2017 mutfak modelleri

Feng Shui 2017 Mutfak Modelleri

Renk Seçimi

Bir kıyafet alındığında ilk olarak bir tadilat yapıldığı gibi bir ev alındığında ya da kiralandığında, ilk olarak evi kullanacak olan kişilere göre düzenlemek gerekir.

feng shui mutfak dekorasyonu

Feng Shui Mutfak Dekorasyonu

Mutfakta kullanılacak olan renkler mutfağın evdeki konumuna göre olmalıdır. Buna göre; güneye bakan mutfaklarda yeşil ve çok az miktarda kırmızı, güneybatı yönünde kırmızı ve kahve tonları ile krem ve lila, batı yönünde toprak tonları ve beyaz, kuzeybatı yönünde toprak tonları, beyaz ve az miktarda gri, kuzey yönünde beyaz, lacivert, siyah ve mavi, kuzeydoğu yönünde kırmızı, kahve tonları, krem ve taba, doğu yönünde mavi, lacivert ve yeşil, güneydoğu yönünde ise mavi, yeşil ve mor renkler kullanılmalıdır.

Diğer Noktalar

Mutfak dekorasyonu söz konusu ise ilk nokta aydınlatmadır. Mutfak iyi ışık almalıdır. Eğer ışık almıyor ise aydınlatma unsurları ile yeterince aydınlık sağlanmalıdır. Işığın gücünü arttırmak için ışık kaynaklarının arkasına bir ayna ile ışığın yansıyark çoğalmasını sağlanabilir.

mutfak dekorasyonunda feng shui

Mutfak Dekorasyonunda Feng Shui

Mutfakta yemek yapılırken aşçının sırtı kapıya dönük olmamalıdır. Bu da ocağın mutfak kapısını görecek şekilde düzenlenmesi gereğini doğurur.

Mutfakta masa ya da banko üzerinde taze sebze ve meyve saksıları bulundurulmalıdır. Bu mutfağın enerjisini yükseltir. Bitki yetiştirilemiyor ise güzel meyve resimleri ile dekorasyon da yapılabilir. Ancak karbonhidratlı pasta ve börek resimleri gibi resimleri mutfakta kullanmamalıdır. Bu kilo sorunlarına neden olur.

mutfakta feng shui

Mutfakta Feng Shui

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık