DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Füme Rengi Ev Dekorasyon Örnekleri

1 yıl önce
15 kez görüntülendi

Füme Rengi Ev Dekorasyon Örnekleri

Yaşam alanlarımızın dizaynı için dönem dönem farklı renkler deriz. Bazen evimizde hareketli ve enerji dolu bir görünüm elde etmek için canlı renklerden yararlanırız. Bazen de daha doğal ve sıcak bir atmosfer oluşturmak için tercihimizi gözümüz fazla yormayan daha nötr renk diye tabir ettiğimiz renklerden yana kullanırız. Bazen yaşam alanlarımıza tek bir renk hakim olurken bazen de renk kombinasyonlarından yararlanırız.

füme rengi ev dekorasyon örnekleri

Tabi bu seçimi yaparken günümüzün trendlerini de göz önünde bulundurmayı ihmal etmiyoruz. Peki ” bu dönem ev dizaynında hakim olan renk ya da renkler hangisidir? ” diye aklınızdan geçirdiğinizi tahmin ediyoruz. Hemen söyleyelim, bu dönem ve önümüzdeki bir kaç dönem nötr renklerin hakim olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle füme rengi oldukça trend olduğunu görmekteyiz. Peki; füme rengi nedir? ve füme rengi ev dekorasyonda nelere dikkat etmeliyiz ?

füme rengi duvar boyası örnekleri

Füme ; nötr renk grupları arasında yer alan gri renginin tonları arasında yer alır. Daha çok duman rengi ve koyu gri olarak da bilinmektedir. Yaşam alanlarınızda farklı bir ambiyans oluşturmak isterseniz bu rengi tek olarak tercih edebileceğiniz gibi daha farklı renklerde kombinlemeyi tercih edebilirsiniz. Mesela ortama biraz sıcaklık katmak için kırmızı, derinlik hissi uyandırmak için maviyi tercih edebilirsiniz. Ya da sade bir görünüm altında biraz sıcaklık oluşturup biraz da enerji katmak için pembe, lila ya da sarı düşünebilirsiniz.

füme rengi ev dekorasyon fikirleri

Gelelim, kullanım alanına evinizin duvarlarından tuttun da zemine kadar kullanabilirsiniz. İsterseniz oturma odalarını ele alarak başlayalım. Odanın fiziksel özelliği göz önüne alarak duvarlarınız için füme rengi duvar boyasını tercih edebilirsiniz. Ya da daha modern bir görünüm elde etmek için duvar kağıdı tercih edebilirsiniz. Yeni bir halı almayı düşünüyorsanız renk konusunda tercihinizi bu yönde yapabilirsiniz.

gri ev dekorasyon fikirleri

Diyelim ki salonunuzda canlı bir renk hakim. Salon dizaynınızı biraz daha zenginleştirmek biraz da elegan bir görünüme kavuşturmak istiyorsunuz. Bu konu da salonunuzun ruhunu en güzel şekilde yansıtacak olan farklı formantlarda dizayn edilmiş füme renginde dekoratif aksesuarlar seçebilirsiniz.

Yatak odasında ise bu konsepti perdelerinize özellikle stor perde ya da yatak örtünüzde tercih edebilirsiniz.

füme rengi duvar boyası önerileri

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık