DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Genç Kız Odası Dekorasyon Fikirleri

1 yıl önce
13 kez görüntülendi

Genç Kız Odası Dekorasyon Fikirleri

Merhaba sevgili arkadaşlar. Yeni bir genç odası dizaynıyla yeni sizlerle birlikteyiz. Hatırlayacağınız üzere yakın bir zamanda erkek genç odası dizaynlarına göz atıp, oda nasıl değişiklik yapabileceğimiz konusundaki bilgilerimizi sizlerle paylaşmıştık.

Bu konumuz da ise genç kız odalarını ele alıp, küçük ve etkili dokunuşlar yaparak odalarda yeni bir ambiyans oluşturacağız.

genç odası için duvar renk önerileri

Genç kız odalarının konseptini oluştururken genelde renk seçimi olarak pembe ilk sırada yer alır. Ama artık pembe yerini farklı renklere ve tonlara bıraktığını görmekteyiz. Lilalar, turuncu rengin tonları, güneş sarısı hatta bebek mavisi rengini tercih edildiğini görmekteyiz.

genç odası dekoratif duvar raf örnekleri

Duvarlarınızı daha aktif hale getirmek için duvar kâğıtlarında yararlanabilirsiniz. Bu nokta sizler bir öneride bulunmak isteriz. Daha farklı bir görünüm elde etmek odanızın herhangi bir duvarını seçin. Bu çalışma masasının ya da yatağınızın olduğu yere karakalem portenizi yaptırabilirsiniz. Bu sayede daha farklı bir uygulama yapmış olur ve duvarınız daha estetik bir hale getirmiş olursunuz. Ya da daha basit bir yöntem isterseniz de stickerlardan yararlanabilirsiniz.

şahane genç kız odası dekorasyon örnekleri

Bir zamanlar üzerinde uyuduğunuz ranzalar ve bazalar artık ortamdan çıkarma vakti gelmiştir. Ortamda daha genç bir ambiyans oluşturmak için yatak konusunda tercihimizi yuvarlak yataklardan yana yapabiliriz. Bunun yanında birkaç detay daha ekleyelim. Mekana biraz daha sıcaklık ve hareketlik katmak için perde ve nevresim takımı gibi tekstil ürünleri seçerken desenli modeller arasından seçim yapabilirsiniz.

Mesela değişik forumlarda dizayn edilmiş bir puf koltuk ekleyebiliriz. Ya da hem üzerinde oturabileceğiniz hem de bazı kıyafetlerinizi ve size ait özel eşyalarınızı bırakabileceğiniz sandıklı bir pufta tercih edebilirsiniz.

Boy aynasını da unutmamak gerek. Kapaklı bir boy aynası sizin için ideal bir seçim olacaktır. Hem takılarınızı hem de makyaj ürünlerinizi içine yerleştirebilirsiniz. Bu arada küçük bir odaya sahipseniz mutlaka aynaya yer vermenizi öneririz. Mekana derinlik hissi katarak olduğundan biraz daha büyük görünmesine yardımcı olacaktır.

Bunların dışında küçük ayrıntılar olarak depolama alanları oluşturmayı unutmayın. Bu bir dekoratif bir raf olabilir ya da hasırdan yapılmış değişik boyutlarda sadıklar olabilir.

GENÇ KIZ ODASI DEKORASYON FİKİRLERİ

 

Genç Kız Odası Dekorasyon Fikirleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık