Klasik Stile Farklı Bir Yorum Georgian Tarzı

Yüzyıllar önce yaşanmış olan tasarımları günümüze aktarmaya devam ediyoruz. Tabi bu yaparken o günlerin büyülüğü dokusunu bozmadan günümüzün çizgisiyle birleştiriyoruz. Şimdi sizleri 18. yy hakim olan Georgian Tarzı ev dekorasyonlarını günümüzdeki yansımalarını paylaşacağız.

Klasik çizginin hakim olduğu bu tarzda lüksün ve zarifliğin hakim olduğunu görmekteyiz. Georgian stili ev dizaynlarında lüks görünüm yanı sıra az eşyaların olması da dikkatlerimizden kaçmıyor.

Yaşam alanlarınızda bu stili yansıtmak için şu noktalara dikkat etmenizi öneririz.

Seçeceğiniz mobilyaların antika bir görünümde olmasına özen gösterin. Eğer evinizde klasik tarzın hakim olmasını aynı zamanda bu çizginin yansımasını istiyorsanız mobilya seçiminizi şu şekilde yapabilirsiniz. Antika görünüme sahip ahşap oymalı aynı zamanda kıvrımlı mobilya modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Bu tarzda önemli ayrıntılardan biri aydınlatmadır. Hem görsel bir estetik katmak hem de bu stilin aydınlatmasını evinize yansıtmak için beyaz renkli abajurlar tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda gösterişli ve aşağı doğru sarkan kristallerde bu tarzı yansıtmanıza yardımcı olacaktır.

Bu tarzın en belirgin renkleri arasında ise bordo – altın sarısı – mavi – yeşil

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*