DOLAR: 3.86 TL
EURO: 4.48 TL

Ahşap Evlere Bayılacaksınız !

10 ay önce
7 kez görüntülendi

Ahşap Evlere Bayılacaksınız !

Şöyle oda ile iç içe bir eviniz olsun istemez misiniz ?

Şehrin trafiğinden uzak, nefes alabileceğiniz bir yerleşim yerinde eviniz olsa nasıl olurdu ?

Yüksek binaların olmadığı son derece doğal malzemelerden yapılmış bir ev olsa fena olmaz diye düşünüyoruz ? Ne dersiniz ?

Şimdi diyeceksiniz etrafımızda hep beton yığınlarından oluşan binalar var. Neredeyse nefes almayı önleyecek kalabalık bir ortamda yaşıyoruz. ”Böyle bir güzelliği nereden bulacağız ? ” diye.

”Evet” bu konuda haklısınız. Ama henüz doğal güzelliğini kaybetmemiş doğa ile iç içe olacağımız yerler mevcut. Binaların olmadığı göz kamaştırıcı bir güzelliğe sahip olan ahşap evlerin olduğu yerler var.

Şimdi arkanıza güzelce bir yaslanın. Birazdan sizlere dünyanın dört bir yanından seçmiş olduğumuz en güzel ahşap ev dekorasyonlarının bir arada olduğu bir görsel paylaşacağız.

Saklı Göl Evleri

İlk olarak ülkemizin sınırları içinde yer alan daha çok kıyı kısımlarında yer alan Saklı Göl Evlerine doğru küçük bir gezintiye çıkalım. Doğanın tam ortasında huzurun ve sessizliği bir arada yaşayabileceğiniz nadir yerlerden biri. Üzerinizdeki tüm stresi atabileceğiniz, hem beden, hem ruhen dinlenebileceğiniz yerler arasında yer almaktadır.

Portekiz’den Ahşap Ev Örnekleri 

Şimdi ülkemizin biraz sınırlarına doğru çıkıp Portekiz’e doğru gidelim. Ahşabın doğal sıcaklığın en güzel yansımalarını burada görmemiz mümkün. Her mevsimde farklı bir güzelliğe sahip olan Portekiz ahşap evleri görünümleriyle insanları büyülüyor.

Japonya’dan Ahşap Ev Görselleri

Son olarak Uzak Doğuya doğru uzanıyoruz. Durağımız Japonya. Japonya’da gezdiğimiz kendilerine has bir mimarileri olduğu gözümüze çarpan ilk ayrıntılar arasında yer alıyor. Ahşabın doğallığından ve sıcaklığından yararlanarak kendilerine has mimari özelliklerle birleştirerek görülmeye değer ahşap evler dizayn ettiklerini söyleyebiliriz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık