DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Gri Salonlar İçin Renk Önerileri

7 ay önce
16 kez görüntülendi

Gri Salonlar İçin Renk Önerileri

Her zaman popülerliğini koruyan renkler arasında gri renkte yer alır. Özellikle salonların dizaynında en çok tercih edilen renklerden biri olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz. Hem modern bir çizgi için hem de klasik tarz için oldukça ideal bir renktir. Farklı renklerle kolaylıkla kombin edilmesinden dolayı da popülerliğini her zaman için kuruyor.

Salonunuzda gri renk hakim ise , ya da gri salon dekorasyon önerileri arayışı içindeyseniz şuan da doğru yerde olduğunuzu söyleyebiliriz.  Bir taraftan bu rengi odanıza nasıl yansıtacağınızı bir taraftan da gri salona en uygun renk alternatiflerin neler olduğunu sizlerle paylaşacağız.

Gri rengi farklı şekillerde salonunuza yansıtmanız mümkün. Dilerseniz salon duvar boyasını bu renkte tercih edebilirsiniz. Dilerseniz seçeceğiniz salon koltuk takımınızın kumaşını bu renkte tercih edebilirsiniz. Salonunuz için tercih edeceğiniz aksesuarları da bu renkte tercih ederek farklı bir ambiyans oluşturabilirsiniz.

Nötr bir renk olan griyi farklı renklerle kolaylıkla kontrast oluşturabilirsiniz. Özellikle gri rengi canlı ve parlak renklerle kombin edip yaşam alanınızı daha canlı ve enerjisi yüksek bir alana çevirebilirsiniz. Gri renge en uygun renkler nelerdir, diye soracak olursanız da şu renkleri sizlere önerebiliriz.

  • Sarı rengin her tonu
  • Altın rengi
  • Bakır
  • Fuşya
  • Mavi
  • Gülkurusu
  • Yeşil
  • Mor
  • Kırmızı

Bu renklerle rahatlıkla kombin edip salon dizaynızı elegan bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Bu renkleri nasıl kombin edebilirim, diye düşünüyorsanız da şu yöntemi deneyebilirsiniz. İlk etap da nasıl bir sonuç elde edeceğinizi görmek için küçük ayrıntılarda kullanabilirsiniz.

Mesela gri koltuk takımların üzerinde fuşya rengi kırlentler kullanabilirsiniz. Hem koltuklara hareketlik kazandırmış olursunuz.Hem de ortamın enerjisini yükseltmiş olursunuz.  Salonun için aksesuar seçerken salonunuzun dizaynı göz önüne alarak bakır ya da altın renklerinden oluşan aksesuarlar tercih edebilirsiniz.

Bu renklerin dışında hem modern hem sade,hem de uzun süre gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir ortam dizayn etmeyi düşünüyorsanız da griyi siyah ve beyaz renklerle de kombinleyebilirsiniz.Doğru tonlamalarla mükemmel sonuç elde edeceğinizden emin olabilirsiniz.

Kombin yaparken, salonunuza hakim olan gri rengi yok etmemeye dikkat edin.

 

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık