DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Halı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

11 ay önce
8 kez görüntülendi

Halı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kışın ev dizaynların vazgeçilmez unsurları arasında halılar yer alır. Yaşam alanlarımız için seçtiğimiz halılar bir taraftan zeminleri ısıtırken bir taraftan renkleri ve desenleriyle de evin konseptinde bir bütünlük oluşturur.

Peki kış boyu ayaklarımızın altında olan, kimi zaman bazı küçük kazaların üzerinde yaşandığı halıları seçerken nelere dikkat ediyorsunuz ?

Şimdi gelin birlikte halı seçmenin püf noktalarını öğrenelim.

√ Öncelikle halıyı hangi ortamda kullanacağımızı belirleyerek işe başlamalıyız. Bu ortamın şeklini göz önüne alarak uygun ebatlarda bir halı ya da halılar seçmeliyiz.

√ Evin konseptini göz önünde bulundurarak halının rengini ve desenini seçmeliyiz. Ortamda görsel bir bütünlük oluşturmak için.

√  Tabi ebat, renk ve desen seçimi kadar halının kullanımı ve temizliğini son derece önemlidir.

√ Halınızın üzerinde fazla kir ve tozların toplanmasını istemiyorsanız hafta da en az 2 kere elektrikli süpürge ile temizlenmesi öneririz.

√ Eğer evinizde kullandığınız halı, kilim ve yolluklar hafif ise hafta 1 kere olmak üzere çırpmanızı ya da silkelemenizi öneririz.

Mümkün oldukça kaliteli ürünleri tercih etmeniz halıyı uzun süre gönül rahatlığıyla kullanmanıza yardımcı olacağını unutmayın.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık