DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Hobi Köşesi İçin Dekorasyon Önerileri

8 ay önce
7 kez görüntülendi

Hobi Köşesi İçin Dekorasyon Önerileri

Günün herhangi bir saatinde evinizin bir odasına ya da köşesine çekilip bir taraftan dinlenip bir taraftan da sevdiğiniz bir hobi ile uğraşabilirsiniz. Tabi bunun için evin bir köşesini uğraştığınız hobiye göre düzenlemeniz gerekir. Bugünlerde aklınızın bir köşesinde böyle bir düşünce var ise sizler için önereceğimiz evde hobi köşesi dekorasyon fikirlerimize göz atmanızı öneririz.

Bir taraftan boş vakitlerinizi değerlendirmek bir taraftan da el becerilerinizi geliştirip ve sergilemek için evinizde boş bir oda var ise bu odayı rahatlıkla hobi odası olarak değerlendirebilirsiniz. Eğer odanız yok ise evinizin bir köşesini hobi köşesi olarak da ayarlayabilirsiniz.

Diyelim ki evinizin bir köşesini bu şekilde değerlendirmeyi düşünüyorsunuz. Birkaç küçük dokunuşla rahatlıkla hem dekoratif hem de işlevsel bir hobi köşesi oluşturabilirsiniz. Bunun için kullanmadığınız bir masa, eski bir dolap ve malzemelerinizi yerleştirebileceğiniz dekoratif duvar raflarından yararlanabilirsiniz.Yukarıdaki görseli baz alarak yaptığınız hobiyi göz önüne alarak bir çalışma dolabı dizayn edebilirsiniz.Hem istediğiniz malzemeler el önünde olur. Hem de ortam fazla karışmış olmaz.

Diyelim ki dikiş dikmeyi seviyorsunuz, resim yapmaktan hoşlanıyorsunuz ya da daha farklı hobileriniz ve uğraşlarınız var, bu hobinizi evde ayarlayacağınız bir odada ya da köşede istediğiniz zaman rahatlıkla yapabilirsiniz.

Şimdi hobinizi yapacağınız alanı belirledikten sonra adım adım bu alanı dizayn etmeye başlayabilirsiniz.  Öncelikle şuan için kullanmadığınız eşyaları değerlendirerek işe başlayın.Kenarda duran bir masa, koltuk ya da herhangi bir mobilya ürünlerine küçük birkaç dokunuş yaparak işinize yarar hale getirebilirsiniz.

Mesela kullanmadığınız ama atmaya da kıyamadığınız bir masanız ya da sehpanız var.Bu masayı yapacağınız işe göre düzenleyebilirsiniz.Masanın üzerine birkaç raf ya da kutular yerleştirerek malzemelerinizi bırakabilirsiniz.Yapacağınız bu değişimlerle bu alanının bir hobi alanı olduğu izlemini daha kolay oluşturabilirsiniz.

Bir taraftan dekoratif bir görünüm oluşturmak için renklerden yararlanırken bir taraftan da işlevselliği ön plana çıkarmanız da gerekli.İşlevselliği ön plana çıkarmak için düzenli bir köşe oluşturmanız yeterli olacaktır.Ayrıca bu alanda daha farklı bir görünüm oluşturmak için kendi yaptığınız aksesuarları yerleştirebilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık