DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

İskandinav Tarzı Ev Dekorasyon Fikirleri ve Örnekleri

1 yıl önce
8 kez görüntülendi

İskandinav Tarzı Ev Dekorasyon Fikirleri ve Örnekleri

Zaman zaman evimizin konseptinde yenilik yapma ihtiyacı duyarız. Her yenilikte farklı dizaynlar deneyerek yaşam alanlarımızın enerjisini arıtırız. Diyelim ki bugünlerde yaşam alanlarınızın konseptinde değişiklik yapmayı planlıyorsunuz, ama henüz nasıl bir konsept oluşturacağınıza karar veremediniz. Eğer şuan böyle bir durumun içindeyseniz sizlere evinizin ambiyansını değiştirecek aynı zamanda daha fresh bir görünüm elde edeceğiniz İskandinav tarzını öneririz.

iskandinav tarzı ev dekorasyon örnekleri

Muhteşem bir İskandinav stili ev dekorasyonu oluşturmanız için göz önünde mutlaka bulundurmanız gereken önemli ayrıntılar bulunmaktadır. Önemli noktalardan biri renk seçimleridir. Genelde evin içinde fresh ve aydınlık bir ambiyans oluşturmak için özellikle duvarlarda beyaz renk tercih edilir. Beyaz rengi göz önünde bulundurarak isterseniz duvarlarınızda beyaz rengin tonlarından olan inci beyazı, kırık beyaz ve krem renkleri arasında seçimde yapabilirsiniz.

iskandinav tarzı yatak odası dekorasyon fikirleri

Oturma odanız, salonunuz ve yatak odanız için seçeceğiniz mobilyalarda ise tercihinizi ahşap mobilyalardan yana yapmanızı öneririz. Böylelikle mekanlarınızda doğal bir sıcaklık elde etmiş olursunuz. Ayrıca bu odaların konseptinde farklı bir yorum katmak için değişik desenlerden dizayn edilmiş renkli kırlentler ve yastıklar kullanabiliriz.

iskandinav tarzı oturma odası dekorasyon fikirleri

Ev dekorasyonunda küçük ayrıntıların büyük etkisi olduğunu biliyoruz. Küçük ayrıntılar arasında canlı renklerin hakim olduğu odalarınızın ambiyansına hareketlik canlılık katacak olan dekoratif biblolar ve aksesuarlar kullanabilirsiniz. Bunların dışında hayvan figürlerinden oluşmuş heykeller tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda nostaljik bir hava oluşturmak için eski bir daktilo ya da sevdiğiniz bir müzik aletini evinizin konseptine kazandırabilirsiniz.

en güzel iskandinav stili ev dekorasyon görselleri

Evler halısız olmaz. Bu konuda tercihimizi renkli halılardan yana yaparak İskandinav tarzını yaşam alanlarınızın atmosferinde yaşatabilirsiniz. Halı seçimi için patchwork halılara göz atabilirsiniz. Hazır söz halılardan açılmışken küçük bir öneride bulunalım. Salonlarınızda elegan bir görünüm elde etmek isterseniz siyah rengin asaletini yansıtacak olan siyah bir halı seçebilirsiniz.

iskandinav tarzı ev dekorasyon önerileri

Şimdide gelelim mutfaklarımıza. Mutfakta bu havayı yakalamak için birbirine zıt iki renk olan siyah ve beyaz rengin gücünden yararlanabilirsiniz. Mesela mutfağınızın zeminde siyah beyaz karoları tercih edebilirsiniz. Ya da siyah bir mutfak masası ve beyaz koltuklardan oluşan şık bir mutfak köşe takımı da tercih edebilirsiniz.

 

İskandinav Tarzı Ev Dekorasyon Fikirleri ve Örnekleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık