DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Japon Tarzı İle Dizayn Edilmiş Evler

10 ay önce
16 kez görüntülendi

Japon Tarzı İle Dizayn Edilmiş Evler

Bugünlerde Uzak Doğunun dekorasyona merak sarmış bir durumdayız. Şimdiki yaşam alanımızın tarzında biraz değişiklik yapıp farklı bir bakış açısı kazandırmak için bu yönde araştırmamız tam hız devam etmekte.

Bizim gibi belki evinin konseptinde değişiklik yapmayı düşünen sevgili arkadaşlarımız vardır diyerek düşünüp bu konuda hem yardımcı olmak hem de yeni evlerinin dizaynı için ilham vermek adına Japon stili ile dizayn edilmiş evleri paylaşmak istedik.

Japon Tarzı Ev Dekorasyon Önerileri

Uzak Doğunun minimalizt tarzını en iyi şekilde yaşam alanlarımıza aktarıp mekanda büyüleyici bir atmosfer oluşturmak için bazı noktalara dikkat etmek gerek.

. Nötr Renkler

Sade bir o kadar etkileyici bir konsept oluşturmak için nötr renklerden yaralanabilirsiniz. Nötr renklerini odanızın duvarlarında tercih etmenizi öneririz.Odanın enerjisini arttırmak aynı zamanda modern çizgiyi yansıtmak için mobilyalarınızı ve aksesuarlarınızı açık renklerden yana kullanabilirsiniz.

. Geometrik ve doğal desenlere ağırlık verin

Yaşam alanlarınızın dizaynı yenilerken geometrik ve doğal desenlere ağırlık vermelisiniz.Mesela duvarınızı hareket katmak aynı zamanda konseptin bir parçası haline getirmek için geometrik desenlerden oluşan bir duvar kağıdı seçebilirsiniz. Bu seçimi yaparken fazla göz yormayan mekanı boğmayacak desenler olmasına da özen göstermelisiniz.

. Sade bir görünüm için az eşya tercih etmelisiniz.

Hem Japon tarzını yansıtmak hem de minimalizmi modern bir çizgide yansıtmak için evinizin her odasında fazla eşya kullanmamanızı öneririz.Mesela oturma odanızdaki köşe takımı ya da koltuk takımı yerine yer minderleri kullanabilirsiniz.

. Japon tarzında en çok tercih edilen aksesuarlar

Uzak doğunun ambiyansını iyi bir şekilde yansıtmak için bazı aksesuarlara yaşam alanlarınızın konseptinde yer verebilirsiniz. Bu stilinde en çok tercih edilen aksesuarlara baktığımızda kuş desenli figürlerin ilk sıralarda yer aldığını görmekteyiz. Duvar dekorasyonu için dekoratif yelpazeler kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra ‘’ İkebana’’ diye bilinen  Japon çiçek düzenleme sanatından yararlanabilirsiniz.

Kısaca özetleyecek olursak Japon tarzını yaşam alanlarınıza yansıtmak için

. yere yakın mobilyalar

.depolama üniteleri

.bambudan yapılmış ürünler

.nötr renklerin yanı sıra pastel renkler

.kırmızı, kahverengi ve siyah renkler

. ışık kullanımına dikkat etmek gerekir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık