DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Kış Aylarında Halı Temizliği Nasıl Yapılmalı ?

11 ay önce
8 kez görüntülendi

Kış Aylarında Halı Temizliği Nasıl Yapılmalı ?

Kış aylarında halı temizliğinde şu noktalara dikkat ederseniz halınız kışı boyu temiz kalır. İşte halıyı temiz tutmanın yollarından bazıları.

Elektrikli Süpürge

Halının üzerinde toz, kıl ve tüylerin birikip halının içinde yerleşip kalmasını önlemek için elektrikli süpürgesiyle düzenli olarak temizlemelisiniz. Kullanım sıklığına göre hafta 2 ya da 3 kez halılarınızı elektrikli süpürge yardımı ile temizleyebilirsiniz.

Halı Yıkama Makinesi

Halı temizlemede ideal yöntemlerden biri halı yıkma makinesi ile halıyı temizlemektir. Belli aralıklarla evinizin halılarını halı yıkama makinesi ile yıkayabilirsiniz.

Halılarınızı doğal yollarla temizlemek için şu yöntemleri deneyebilirsiniz. Halılarınızı hiç karbonat ve nişasta ile temizlemeyi düşündünüz mü hiç. Nasıl mı. Halıda oluşan kokuları gidermek aynı zamanda halıların iç hücrelerinde oluşan mit ve bakterileri öldürmek için karbonat kullanabilirsiniz. Halınızın üzerindeki yağ lekesini çıkarmak ya da bazı küçük kazalardan dolayı nemli kurutmak için nişasta dan yararlanabilirsiniz.

Böyle bir durumla karşılaştığınızda halınızın yüzeyine biraz nişasta ve karbonat dökerek yarım saat bekleyin. Sonra elektrikli süpürge yardımı ile halınızın yüzeyini temizleyin.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık