DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Kişisel ve Modern Mutfak Dekorasyonları

9 ay önce
10 kez görüntülendi

Kişisel ve Modern Mutfak Dekorasyonları

Mutfaklarımızda yenilik yapmayı düşündüğümüzde konuyla ilgili dergileri gözden geçirir. İncelediğimiz her bir mutfak dizaynın kendine özgü bir çizgisi ve güzelliğin olduğunu görmekteyiz. Bazen çok beğendiğimiz bir model mutfağımızın büyüklüğü ya da küçüklüğünden dolayı mutfağımızda istediğimiz gibi durmaya biliyor.

Peki, mutfaklarımızı dizayn ederken neleri göz önünde bulundurmalıyız ?

Hem mutfağımıza uygun hem de tarzımızı en iyi şekilde yansıtmak için neler yapmalıyız ?

Her şeyden önce dizayn edeceğimiz mutfağı kişileştirmeyi unutmamalıyız. Sonra alanın genişliğine göre seçimler yapmalıyız. Aynı zamanda hem kullanışlı hem de modern bir çizgiye hakim olacak bir stil oluşturmayı da unutmamalıyız.

Şimdi sizlere modern mutfak dekorasyonların dan birkaç örnek paylaşmak istiyoruz.

Şeffaf Renkler

Beyazın sadeliğini ve saflığını şık bir şekilde mutfak alanlarınıza yansıtabilirsiniz. Beyaz rengi farklı şekillerde yansıtabilirsiniz. Duvarlarınızda, dolaplarınızda ya da tercih edeceğiniz şık bir köşe takımında beyazın sadeliğini yansıtabilirsiniz.

Stilinizle Fark Yaratın

Modern mutfak demek stilinizle fark yaratmak demektir. Bunu yaparken değişik materyallerden yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda bu stili yansıtırken alanlarınızda ergonomik ve estetik bir görüm oluşturmayı da unutmayın.

Özgün Olun

Mutfağınız dar ya da küçük diye istediğim şekilde dizayn edemiyorum diye üzülmeyin. Doğru seçimlerle küçük alanları son derece şık bir şekilde dizayn edebilir, ortama estetik bir görünüm kazandırabilirsiniz. İşlevsel özelliğe sahip bir ada tezgah mutfağı hayallerinize kavuşmaya yardımcı olacaktır.

Mekanların Vazgeçilmezi Işıklar

Her dizaynda olduğu gibi mutfaklarında olmazsa olmazları vardır. Tıpkı ışıklandırma gibi. Yine mekanınızın şeklini göz önüne alarak değişik bir aydınlatma aracı tercih edebilirsiniz. Hem tavan dekorasyonunuzu ön plana çıkarmak hem de etrafı net bir şekilde aydınlatmak için stor lambalardan yararlanabilirsiniz.

Mutfağınızın Kişiliğini Yansıtan Renkler

Mutfağınıza bir ruh katmak enerjisini yükseltmek aynı zamanda mutfakta geçireceğiniz zaman diliminde motivasyon olmanız için renk ya da renk seçimleri önemlidir. Eğer farklı renklerin kombininden yararlanmayı düşünüyorsanız renklerin arasındaki geçişleri iyi ayarlamanız gerektiğini unutmayın.

Modern, Sade ve Şık

Hem göz estetiğine hitap eden, hem rahat bir çalışma alanı sunan mutfaklara kavuşmak hayal değil.

MODERN MUTFAK TASARIMLARI VE ÖRNEKLERİ

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık