DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Küçük Alanlar İçin En İyi Dekorasyon Fikirleri

11 ay önce
13 kez görüntülendi

Küçük Alanlar İçin En İyi Dekorasyon Fikirleri

Günümüzün mimari yapılarına göz attığımızda oldukça küçük yapılara sahip olduğunu görmekteyiz. Küçük yerleşim alanların artıları olduğu kadar eksilerinin de olduğunu görmekteyiz. Mesela küçük bir evi ele alalım.

Bir evin odaları küçükse temizliği o kadar kolay olduğunu söyleyebiliriz. Bu işin artı tarafı olarak söyleyebiliriz. İşin eksi tarafı olarak da şunu söyleyebiliriz. Bir mekan ne kadar küçük ya da dar olursa dizayn etmesi o kadar zor olur. Aslında bu eksiyi artıya çevirme imkanı var. Doğru bir dekorasyonlar daha kullanışlı hale getirebiliriz.

Küçük alanlarda doğru dekorasyon için dikkat etmeniz gereken noktalar

Arka Fonda Açık Renkler

Küçük bir odayı olduğundan biraz daha büyük aynı zamanda ferah ve aydınlık göstermek için özellikle duvarlarda açık renkler tercih edilmelidir. Odaya biraz ışıltı katmak için perde seçiminde mümkün oldukça canlı renkler arasından seçim yapmaya özen gösterin. Mekanda renk konusunda bir ahenk oluşturmak için odanın merkezinde de canlı renkler seçmeye özen gösterin.

Az Ama İşlevsel Özelliğe Sahip Mobilyalar Seçin

Odanız için mobilya seçerken mümkün oldukça işlevsel özelliklere sahip ürünler seçmeye özen gösterin. Ayrıca hem yerden tasarruf etmek adına hem de kullanım alanını genişletmek adına oda bulunan fazla eşyaları çıkartın.

Mekanları Geniş Göstermek İçin Doğru Aydınlatma Şart

Dar ve küçük mekanları olduğundan büyük göstermek için açık renklerin yanı sıra mekanın aydınlatması da önemlidir. Mekan için aydınlatma seçerken birkaç küçük noktayı göz önünde bulundurmak gerekir. Bu noktalardan ilk tavanın yüksekliğidir. Tavanın yüksekliğini göz önünde tutarak aydınlatma aracı seçerseniz hem ortama derinlik hissi kazandırmış olursunuz, hem de ferah bir ortam elde etmiş olursunuz.

Küçük Alanlar İçin En İyi Dekorasyon Fikirleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık