DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Küçük Evler İçin Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

1 yıl önce
11 kez görüntülendi

Küçük Evler İçin Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

Şöyle yeni yapılan evlere baktığımızda metrekare olarak küçük bir alana sahip olduğunu görmekteyiz. Böyle evleri dizayn etmekte bazen zor olabiliyor. Yaşam alanlarımızda istediğimiz çizgi bazen yakalamaya biliyoruz. Aslında küçük yaşam alanlarına birkaç etkili dokunuş yaparak hem göz estetiğine hitap eden hem de daha kullanışlı bir alan elde edebiliriz.

Eğer oturma odanız, salonunuz, yatak odanız ve mutfağınız fiziksel açıdan küçük bir alana sahipse sizlere önereceğimiz püf noktaları göz önünde bulundurarak istediğiniz dizaynı kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

İlk sırada renkler yer alıyor.

küçük ev dekorasyon önerileri

Küçük ve dar mekanları olduğundan biraz daha geniş ve ferah göstermek için tercih edeceğiniz renkler arasında beyaz ilk sırada yer almalı. Yaşam alanlarınızın duvarlarında, zeminlerinde, tavanında ve de mobilya seçiminde beyaz renge ağırlık vermenizi öneririz. Bu rengi yoğun bir şekilde kullanarak odalarınızı olduğundan daha büyük ve ferah gösterebilirsiniz. Tabi beyaz rengin yanı sıra nötr renkleri de tercih edebilirsiniz.

İkinci sırada mekanların aydınlatması var.

küçük oturma odası için aydınlatma örnekleri

Hem güneş ışığından fazla yararlanmak için hem de mekanınızın çizgisine ışıltı katmak için aydınlatma önemli bir yer tutuyor. Bu noktada güneş ışığından daha fazla yararlanmak için aynı zamanda odayı daha geniş göstermek için geniş pençelerden yararlanabilirsiniz. Balkona bakan odanız var ise odanızın balkona bakan kapısını sürgülü cam kapı yapmanızı öneririz.

Geniş bir alana sahip olmak için parlak yüzeyler önemlidir.

küçük ev dekorasyon örnekleri

Burada devreye seçeceğimiz mobilyalar giriyor. Yaşam alanlarınızın konseptini daha elegan bir görünüme kavuşturmak adına cam ve lake yüzeylere sahip mobilyalardan yana tercihinizi yapmanızı öneririz. Bu sayede hem odanın aydınlatmasını hem de güneş ışığını mekana daha iyi yansıtarak daha aydınlık görülmesini sağlayacaktır. Bu arada mümkün oldukça az bir mobilya ile mekanlarınızı dizayn etmeye özen göstermeyi de unutmayın. Tabi yerleştirme yaparken de mümkün oldukça kullanışlı ve etkili bir alan oluşturmayı unutmamak gerek.

Kullanışlı depolama alanları oluşturun.

küçük ev dekorasyon fikirleri

Halılarınızı, ev tekstil ürünlerinizi ve bazı kişisel eşyalarınızı bırakabileceğiniz depolama alanları oluşturmayı unutmayın. Bu depolama alanları yaşam alanınızın dizaynın daha estetik bir görünme kavuşturmada etkili olacaktır.

Küçük Evler İçin Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık