DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Küçük Mutfakları Büyük Göstermenin Yolları

10 ay önce
8 kez görüntülendi

Küçük Mutfakları Büyük Göstermenin Yolları

Nedendir bilinmez gün geçtikçe yapılan yeni evlerin mutfakları oldukça küçük olduğunu görmekteyiz. Mutfakların alanları küçüldükçe istediğimiz dizaynı yapmakta zorlanıyoruz. Sanırım şuan bu durumda olan birçok arkadaşımız vardır.

Aslında birkaç küçük uygulama ile küçük mutfakları olduğundan biraz daha büyük gösterip daha kullanışlı bir hale getirebiliriz. ”Nasıl ?” Sorunuzun cevabını konumuzun ayrıntılarında bulabilirsiniz.

İşte küçük mutfakları büyütmenin pratik yolları.

  • Öncelikle Renk Seçiminden Başlıyoruz.

Renk Tercihiniz Kesinlikle Açık Renklerden Yana Kullanın

Bildiğiniz gibi küçük mekanları olduğundan biraz daha büyük göstermek aynı zamanda ferah ve iç açısı bir duruma kavuşturmak için tercihimizi açık renklerden yana yapıyoruz. Bu durum küçük mutfaklar içinde geçerlidir. Küçük mutfağınızı olduğundan biraz daha büyük ve geniş göstermek için tercihiniz beyaz, krem ve diğer açık renklerden yana kullanmalısınız.

Tezgah Üstü Kesme Tahtası

Mutfakta en çok kullanılan araç gereçlerden biri kesme tahtasıdır. Kesme tahtanızın elinizin altında olmasını istiyorsanız bu konuda pratik bir çözüm önerisinde bulunabiliriz. Dilerseniz kesme tahtanızı tezgahın üzerine monte edebilirsiniz. Hatta pratik olsun diye lavaboya yakın bir alana yerleştirebilirsiniz.

Mutfaklarınızın Duvarlarını Dekorasyonunuzun Bir Parçası Haline Getirin

Hem mutfak duvar dekorasyonunuzu yenilemek hem de mutfağınızı daha verimli halde kullanmak için duvarları dekorasyonunuzun bir parçası haline getirin. Bunun için şu yöntemleri deneyebilirsiniz.

Dekoratif duvar raflarından yararlanarak günlük kullandığınız tabak takımlarınızı,bardak ve fincanlarınızı bu raflara yerleştirebilirsiniz. Dilerseniz sık kullandığınız araç ve gereçleri duvarınıza asabilirsiniz. Aynı zamanda baharat takımınızı elinizin altında olsun diye duvara monte edebilirsiniz.

Hem Şık Hem Kullanışlı Metal Meyve Sepeti

Hem pratik bir çözüm olarak hem de yerden tasarruf sağlamak adına küçük sepetlerden yararlanabilirsiniz. Bu sepetleri isterseniz dekoratif bir unsur olarak hem masanızın üzerine hem de tezgahınız üzerine bırakabilirsiniz. Dilerseniz tahta dolaplarınızın içine sepetler yerleştirerek sebze ve meyvelerinizi bu alanlara yerleştirebilirsiniz.

Tezgahınızın üzerine biraz renk katmaya ne dersiniz ? Nasıl mı ? Tezgahın üzerinde az tutmak şartıyla birkaç renkli kavanoz bırakabilirsiniz. Bu kavanozların içine sık kullandığınız kahvenizi, çayınızı ve şekerinizi bırakabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık