DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Küçük Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

1 yıl önce
14 kez görüntülendi

Küçük Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Genelde büyük ve geniş oturma odalarını dizayn etmek daha kolay gelir. Küçük ya da dar mekanları düzenlemek bazen zor olabiliyor. Ama birkaç pratik uygulamayla küçük oturma odalarını kolaylıkla dizayn edebilir, olduğundan biraz daha geniş gösterebilirsiniz.

‘’Bunu nasıl yapacağız’’ diye aklınızdan geçiriyorsanız sizler için önereceğimiz yolları takip etmenizi öneririz.

küçük oturma odası dekorasyon fikirleri

Oturma odasının duvarlarından işe başlayabiliriz. Mekanı daha estetik bir hale getirmek için duvar ünitelerinden, dekoratif raflardan ve duvar nişlerinden yararlanabilirsiniz.

Bu sayede hem plazmanız, nesneler ve objeleriniz için dekoratif bir alan oluşturmuş olursunuz. Hem de duvarları dekorasyonunuzun bir parçası haline getirmiş olursunuz.

küçük oturma odası dekorasyon önerileri

Eğer duvarlarınızı yeni bir renkle buluşturmak isterseniz de, açık renkleri tercih etmenizi öneririz. Unutmayın açık renkler her zaman için mekanları daha ferah ve aydınlık gösterir. Örneğin; fildişi, şampanya ve inci beyazı renkleri her zaman için popüler olan renkler arasında yer alır.

küçük oturma odası dekorasyon örnekleri

Mekanı aydınlatma sisteminde ise tavanın yüksekliğini göz önünde bulundurarak lambader, aplik ve sarkıt gibi aydınlatma sistemlerinden yararlanabilirsiniz. Bu aydınlatma sistemlerini rahatlıkla Koçtaş ve İkea gibi mağazalarda bulmanız mümkün.

küçük oturma odası dekorasyon görselleri

Oturma gruplarına değinecek olursak; genelde küçük ve dar mekanlar için en ideal oturma grubu köşe takımlarıdır. Özellikle köşesi değişebilen modelleri tercih etmenizi öneririz. Bu özelliği sayesinde istediğiniz zaman sağ ve sol olarak köşeyi değiştirebilir, mekanın havasını yenileyebilirsiniz.

Köşe koltuk takımları sayesinde hem yerden tasarruf etmiş olursunuz hem de daha samimi ve sıcak bir atmosfer oluşturmuş olursunuz.

en güzel küçük oturma odası tasarımları

Oturma odalarının görselliğini biraz daha ön plana çıkartan ayrıntılardan biri perdelerdir. Son dönemlerde desenli stor perdeler oldukça tercih ediliyor. Stor perdeler hem göz estetiğine hitap ediyor hem de mekana elit bir hava katıyor.

en güzel küçük oturma odası dekorasyonları

Sıra geldi zemin döşemesine. Hem mekanı sıcak tutması yönünden hem temizlik açısından zeminleriniz için parkeleri tercih edebilirsiniz. En çok tercih edilen parkeler nelerdir, diye düşünüyorsanız hemen ona da değinelim. Laminat parke ve ahşap parkeler ilk sırada yer alıyor.

Küçük Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık