DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Küçük Yatak Odaları İçin Büyük Çözümler

1 yıl önce
14 kez görüntülendi

Küçük Yatak Odaları İçin Büyük Çözümler

Yatak odanız küçük ya da dar mı ?

Bir türlü istediğiniz gibi dizayn edemiyor musunuz ?

Aslında küçük yatak odalarını olduğundan büyük, geniş aynı zamanda ferah gösterebilirsiniz. Bunun için birkaç küçük değişim ve farklı dokunuşlarla istediğiniz şekilde odanın konseptini oluşturabilirsiniz.

şahane yatak odası dekorasyon görselleri

Öncelikle odada fazla görünen aynı zamanda kullanmadığınız eşyaları odadan çıkarmak işe başlayabilirsiniz. Bu işlemi yaptığınız sırada göreceksiniz ki daha ilk adımda mekanız size daha geniş ve refah görünmeye başlayacaktır.

Yatağınız için tercih edeceğiniz yatak örtüsünün ve nevresim takımının renginin ve deseninde odanın görünümü etkileyeceğini unutmayın. Nevresim takımı ya da uyku seti seçerken sade bir görünüme sahip aynı zamanda şık bir görünüme sahip olan ince ve desensiz örtüler arasında seçim yapmanızı öneririz.

küçük yatak odası dekorasyon fikirleri

Renklerin dekorasyon üzerindeki etkisini unutmamak gerekir. Duvarlarınızda ışığı iyi yansıtacak ferah bir görünüme kavuşturacak aynı zamanda mekanın enerjisini artıracak olan açık renkleri tercih etmelisiniz. Mesela pastel renkler ışığı daha iyi yansıtır.

Perdeler mümkün oldukça açık renkte olmalı. Odaya biraz hareketlik katmak için küçük desenli perdelerde düşünebilirsiniz. Daha bir modern çizgi oluşturmak isterseniz de ip perdelerde işinize yarayacaktır.

Halı seçimde ise mümkün oldukça dekoratif bir görünümde eşlik edecek küçük ebatlarda halıları olmalıdır. Yuvarlak halılar, bu tür mekanlar için oldukça ideal bir seçim olduğunu söyleyebiliriz.

yatak odası duvar niş örnekleri

Hem duvarlarınıza hareket ve canlılık katmak için hem de kullanım açısından sizlere kolaylık sağlaması açısından niş uygulamalarından yararlanabilirsiniz. Yatak başlığınızın geldiği duvar niş uygulaması yapabilirsiniz. Ya da mekanda ölü nokta olarak belirlediğiniz alanı seçerek led aydınlatma sistemi de uygulayarak farklı bir ambiyans oluşturabilirsiniz.

Aynı zamanda bu alanlara takılarınızı, aksesuarlarınızı ve mekanın enerjisini artıracak olan biblolar ve dekoratif aksesuarlarınızı yerleştirebilirsiniz.

Yatak odaların olmazsa olmazları olan dolaplar. Büyük bir kıyafet dolabı odayı olduğundan küçük göstereceğini unutmayın. Bunun için değişik alternatifler üreterek daha farklı bir ambiyans oluşturabilirsiniz. Sadıklı puflardan yararlanabilirsiniz. Hem bir depolama alanı, hem makyajınızı yapacağınız sırada üzerinde oturabileceğiniz şık bir yer hem de görsel estetik yönden de oldukça kullanışlı bir seçim olacaktır.

KÜÇÜK YATAK ODALARI İÇİN DEKORASYON FİKİRLERİ

Küçük Yatak Odaları İçin Büyük Çözümler Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık