DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Kullanışlı ve Pratik Mutfak Gereçleri

1 yıl önce
10 kez görüntülendi

Kullanışlı ve Pratik Mutfak Gereçleri

Bir söz vardır ; ”alet işler el övünür ”diye. Bugünkü konumuzda bu sözü doğrular niteliğinde olduğu söyleyebiliriz. Birazdan sizlere mutfak yemek yaparken, pasta ve içecekleri hazırlarken bizlere yardımcı olan bazı mutfak araç ve gereçlerinden bahsedeceğiz. Mutfakta birbirinden lezzetli menüleri hazırlarken bizlere yardımcı olan bir takım gereçler vardır. Bu aletler hem bir taraftan işlerimizi kolaylaştırırken bir taraftan da görünümleriyle mutfak dizaynına ayrı bir renk kattığını söyleyebiliriz. Şimdi birlikte bu mutfak gereçlerine göz atmaya başlayalım.

kullanışlı mutfak araç ve gereçleri

Bir mutfağın olmazsa olmazları arasında süzgeçler yer alır. Haşladığımız makarnayı süzmek için aynı zamanda yıkadığımız pirinçleri süzmek için iyi ve kullanışlı bir süzgece ihtiyacımız vardır. Şöyle eski kullandığımız süzgeçleri göz önünde bulundurduğumuzda genelde makarnanın suyu süzeceğimiz zaman bazen elimizi yaktığımız durumlar olabiliyordu. Şimdiler ise daha kullanışlı süzgeçlerin mutfaklarımızda yer aldığını görmekteyiz.

Büyük ve uzun sapları sayesinde kullanımları daha kolay. Aynı zamanda ısıya dayanıklı olması ekstra avantaj sağlıyor. Bunun yanı sıra yerden tasarruf etmesi sayesinde mutfak dolaplarının içinde fazla yer kaplamıyor.

pratik mutfak gereçleri

Hem göz estetiğine hem de damak tadına hitap eden lezzetli bir salata yapmak için bazı salata malzemelerini rendelemek gerekir. Burada hemen devreye elimizi fazla yormayacak aynı zamanda istediğimiz gibi bir sonuç elde etmemize yardımcı olacak rendeler devreye girer.

Rende alırken ekstra geniş bir rende yüzeyine sahip olmasını, büyük aynı zamanda çift kolu ve son derece dayanıklı plastikten yapılmış rendeleri seçmenizi öneririz.

mutfak araç ve gereçleri

Güzel bir kahvaltının sırlarından biri özenle hazırlanmış kahvaltı masasından geçer. Kahvaltı menüsünde yer alan domateslerin dilimlenmesinden tutunda yumurtaların ve peynirlerin nasıl dilimlenip kahvaltı masasında yer aldığı önemlidir. Yukarıda gördüğünüz mutfak gerecinden yararlanarak sizlerde kahvaltı menüsünde yer alan domates, salatalık ve peynirleri güzel bir şekilde dilimleyip servise hazırlayabilirsiniz.

değişik mutfak araç ve gereçleri

Muzları dilimlemek artık çok kolay ! Yukarıdaki örnekte gördüğünüz üzere küçük bir dokunuşla muzu anında dilimlere ayırabiliyorsunuz. Dilimlere ayırdığınız bu muzları dilerseniz güzel bir meyve salatasında kullanabilirsiniz. Dilerseniz de evde hazırlamış olduğunuz yaş pastanın üzerini süsleyebilirsiniz.

Bu ve buna benzer birçok araç ve gereçler mutfakta zaman açısından avantaj sağladığını görmekteyiz.

 KULLANIŞLI VE PRATİK MUTFAK GEREÇLERİ

 

Kullanışlı ve Pratik Mutfak Gereçleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık