DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Merdiven Altı İçin Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

1 yıl önce
16 kez görüntülendi

Merdiven Altı İçin Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

Ev dekorasyonunda özellikle dubleks evlerde merdiven altları ölü nokta olarak görünür ve bu alan genelde es geçilir. Aslında bu alanlara küçük ve etkili dokunuşlar yaparak yaşam alanlarınızın dizaynın bir parçası haline getirebilirsiniz. Etkili bir dokunuşla hem merdivenlerinizin görselliğini ön plana çıkartabilirsiniz. Hem de ölü nokta olarak tabir ettiğimiz bu alanları daha işlevsel hale getirebilirsiniz.

Merdiven alt alanlarını değerlendirmenize yardımcı olmak bu konuda sizlere ilham vermesi adına birkaç önerimizi sizinle paylaşmak istiyoruz.

merdiven-alti-dekorasyon-fikirleri-2017

Merdiven altında yer alan boş alanın romantik bir alana çevirmek için buraya şömine yerleştirebilirsiniz. Kışın evinizi ısıtmaya yardımcı olmak adına duvara monte edilen elektrikli şömineden yararlanabilirsiniz. Dekoratif bir unsur olarak da şömine iyi bir seçim olacaktır.

Şömineye alternatif olarak bu alana plazma da tercih edebilirsiniz. Eğer merdivenlerin bulunduğu alanı oturma odası olarak kullanmayı düşünüyorsanız merdivenin alt kısmındaki alana plazmanızı yerleştirerek oturma odanıza farklı bir dizayn kazandırabilirsiniz.

en-guzel-merdiven-dekorasyon-gorselleri

Ev içerisinde dekoratif bir çeşmeye ne dersiniz ? Genelde bahçe dizaynlarında kullanılan dekoratif çeşmeleri evinizin dizaynına kazandırabilirsiniz. Eğer merdivenin alt kısmı resimdeki gibi açık bir alansa bu alana led ışıklar ile aydınlatılmış bir dekoratif bir çeşme yaptırabilirsiniz. Eğer dekorasyonda farkınızı ortaya çıkarmak isterseniz bu fikrimizi değerlendirmeye almanızı öneririz.

merdiven-alti-dekorasyon-ornekleri

Şarap mahzenine ne dersiniz ? Bildiğiniz gibi şarap mahzenini oldukça maliyetlidir. Hem bu maliyeti azaltmak için hem şaraplarınızı muhafaza etmek hem de bu merdiven boşluğunu değerlendirmek için yukarıda paylaştığımız örnekte de görüldüğü üzere böyle bir değerlendirme yapabilirsiniz.

Bu alan için diğer bir önerimiz ise evinde evcil hayvan besleyenler için. Evinizdeki evcil hayvanlar için bir barınak oluşturmak için yer arıyorsanız sizlere merdiven boşluğunu öneririz. Yaratıcılığınızı kullanarak bu alanları hayvanlarınız için son derece konforlu ve rahat bir barınak haline getirebilirsiniz.

Ölü nokta olarak değerlendirdiğimiz bu alanlara küçük ve etkili dokunuşlar yaparak görsel bir estetik kazandırabilirsiniz. Mesela evinizin dizaynı göz önünde bulundurarak dekoratif olarak kullanabileceğiniz vazo, heykel ve bibloları bu alana yerleştirebilirsiniz. Duvarların görselliğini ön plana çıkarmak içinde tablolardan yararlanabilirsiniz.

MERDİVEN ALTI İÇİN YARATICI DEKORASYON FİKİRLERİ

Merdiven Altı İçin Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık